Blog
Mohort
Sceptyk
Sceptyk Marszand,Jubiler.Historyk.
6 obserwujących 616 notek 224530 odsłon
Sceptyk, 15 czerwca 2017 r.

Polska będzie utrudniać integrację Ukrainy z UE

Politolog: Polska będzie utrudniać integrację Ukrainy z UE

Posted by Marucha w dniu 2017-06-12 (poniedziałek)

image                                                                                                                                    Rosyjski politolog, prezes Ośrodka Komunikacji Strategicznych Dmitrij Abzałow skomentował w rozmowie z RT działania polskich funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy niechętnie puszczają Ukraińców na terytorium kraju po wprowadzeniu ruchu bezwizowego.

Według Dmitrija Abzałowa, Polska obawia się, że migranci przyjeżdżać będą do Polski nie w celach turystycznych lecz zarobkowych. Jeśli tak będzie, Polska może stać się pierwszym krajem, który wprowadzi ograniczenia w ruchu bezwizowym z Ukrainą.

„Biorąc pod uwagę strukturę konsumpcji na Ukrainie, jest rzeczą oczywistą, że Ukraińcy nie dysponują dużą sumą pieniędzy, dlatego nie będą tak po prostu jeździć do Europy na wypoczynek. Mowa, przede wszystkim, o migracji zarobkowej. Ludzie będą przyjeżdżać na trzy miesiące, żeby gdzieś nieformalnie podjąć pracę, i domagać się azylu politycznego, którego ciężko będzie odmówić. W takim przypadku Polska może okazać się głównym przeciwnikiem normalnej integracji Ukrainy z UE z punktu widzenia zatrudnienia i gospodarki” — uważa politolog.

Abzałow przypomniał, że liczba ukraińskich migrantów zarobkowych już dziś jest dość duża, co wzbudza duże niezadowolenie polskich nacjonalistów. [Z tym, że polscy nacjonaliści mają g… do gadania – admin]

„Na Ukrainie panuje trudna sytuacja z pracą, emerytury maleją, a opłaty komunalne rosną. Jedynym wyjściem jest wyjazd do pracy za granicę. Przypomnę, że to właśnie Polsce przypadło w udziale najwięcej ukraińskich emigrantów. Z tej to przyczyny, w ostatnim czasie dochodziło tam do ataków nacjonalistów na obiekty, w których pracowali ukraińscy migranci” — zauważył Abazałow.

Wcześniej funkcjonariusze Państwowej Służby Granicznej Ukrainy informowali, że Polska bardzo niechętnie puszcza Ukraińców na swoje terytorium.

11 czerwca zaczął obowiązywać ruch bezwizowy między Ukrainą i krajami UE. Ukraińcy mają prawo wjazdu do UE bez wizy na 90 dni w celach biznesowych, turystycznych bądź rodzinnych.

https://pl.sputniknews.com

Opublikowano: 15.06.2017 00:00.
Autor: Sceptyk
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Taki jestem sobie.Dociekliwy i uparty . Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym. - J.Piłsudski (…)Chcemy obrócić tak daleko koło historii, aby Wielka Rzeczpospolita Polska, była największa potęgą(…)kulturalną na całym wschodzie. – J. Piłsudski. I to byłoby moje kredo wszystko dla Polski nic dla obcych.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Zostały mu antyki kupowane za każdy marsz protestacyjny Młodzieży wszechpolskiej
  • Podziękuj też izraelskim kibicom którzy w wulgarny sposób potraktowali polskie tenisistki...
  • Oj kiepsko z wiedzą o Banderowskich wpływach na świecie radzą poczytać na ten temat o ich...

Tematy w dziale