Blog
Mohort
Sceptyk
Sceptyk Marszand,Jubiler.Historyk.
12 obserwujących 880 notek 343956 odsłon
Sceptyk, 28 lipca 2017 r.

Projekt nadawania Ukraińcom obywatelstwa jest zabójczy

2489 12 0 A A A

Dr Mech: Projekt nadawania Ukraińcom obywatelstwa jest zabójczy

image                                                                                                                                   Doktor Cezary Mech w rozmowie z portalem Kresy.pl bardzo mocno skrytykował projekt migracyjny ministra Gowina – zakładający m.in. nadawanie obywatelstwa Ukraińcom.

Minister Jarosław Gowin powiedział ostatnio, że Polska nie tylko powinna otworzyć się na imigrantów ze Wschodu – głównie z Ukrainy, ale również dać im możliwość uzyskania polskiego obywatelstwa.

Jeżeli chcemy zatrzymać tutaj naszych ukraińskich pracowników, ale także młodych naukowców, to powinniśmy otworzyć dla nich drogę do stosunkowo szybkiego uzyskiwania obywatelstwa polskiego. Jeżeli Polacy w Wielkiej Brytanii mogą uzyskiwać obywatelstwo po pięciu latach pobytu na terenie wysp brytyjskich, to wydaje mi się, że analogiczne rozwiązanie powinniśmy wprowadzić w Polsce w odniesieniu do Ukraińców – uważa Gowin.

Z takim postawieniem sprawy nie zgadza się cytowany przez Kresy.pl ekonomista Cezary Mech.

Zaprezentowany przez wicepremiera Jarosława Gowina pomysł, jak i jego argumentacja, jest olbrzymim nieporozumieniem. W sytuacji pogarszających się perspektyw gospodarczych Polski proponowane jest poniesienie olbrzymich kosztów imigracji – stwierdził.

W aspekcie ekonomicznym te propozycje są kompletnie błędne, ponieważ Polska próbując dogonić inne kraje zachodniej Europy pod względem wynagrodzeń, powinna doprowadzić do tego, aby nie zwiększać podaży siły roboczej z imigracji, jak i wtórnie nie napędzać spirali emigracyjnej Polaków. Powinna wręcz wykorzystać zaistniałą sytuację ruchu bezwizowego dla Ukraińców w Unii Europejskiej, aby pracujący w Polsce Ukraińcy stąd wyjechali, a Polacy wrócili do swoich rodzin – dodał Mech.

https://parezja.pl

Opublikowano: 28.07.2017 22:56.
Autor: Sceptyk
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Taki jestem sobie.Dociekliwy i uparty . Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym. - J.Piłsudski (…)Chcemy obrócić tak daleko koło historii, aby Wielka Rzeczpospolita Polska, była największa potęgą(…)kulturalną na całym wschodzie. – J. Piłsudski. I to byłoby moje kredo wszystko dla Polski nic dla obcych.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Coś mi pękło-robię ogląd-a to pękł mi światopogląd nota bene pożyczki dla organizacji...
  • @Bohdan Ozerski Manipulacje procentami  Jeśli społeczność polska liczyła kilkanaście...
  • @Piekielny Co ty zażywasz człowieku że takie brednie wypisujesz Poczytaj choćby Rawitę-...

Tematy w dziale Polityka