38 obserwujących
1565 notek
694k odsłony
  349   0

Protest w sprawie usunięcia Birczy z tablicy upamiętniającej

Będzie protest w sprawie usunięcia Birczy z tablicy upamiętniającej polską samoobronę przed

                                                                                                                                                                                                                              Jak dowiedział się portal Prawy.pl zarówno środowiska kresowe, jak i mieszkańcy Birczy będą protestowali przeciwko skandalicznej decyzji o usunięciu Birczy z tablicy pamiątkowej przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

O sprawie poinformował znany działacz kresowy ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Ze zdobytych przez niego informacji wynika, że stało się to pod presją władz ukraińskich oraz Kancelarii Prezydenta RP.

Nazwę Birczy, miejscowości, która w 1946 r. trzykrotnie obroniła się przed banderowcami, usunięto potajemnie, pod osłoną nocy po uroczystym odsłonięciu tablicy przez Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza. Wszystko wskazuje, iż zleceniodawcą podmiany tablic byli ludzie z Kancelarii Prezydenta RP – Andrzej Duda nie od dziś znany jest z tego, że otacza się ukrainofilami z ciągotami do neobanderyzmu. O ile sama potajemna podmiana dowodzi totalnego upadku moralnego osób za to odpowiedzialnych, to fakt, iż stało się to w Święto Niepodległości ma wymiar symboliczny.

Osoba odpowiedzialna za zlecenie podmiany tablic powinna złożyć oficjalne, publiczne przeprosiny i przywrócić pierwotną tablicę. Tego domagać się będą środowiska kresowe, które do tej pory nie mogą uwierzyć, że w teoretycznie wolnej i demokratycznej Polsce takie rzeczy są w ogóle możliwe,                                               
Anna Wiejak
Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka