Blog
Mohort
Sceptyk
Sceptyk Marszand,Jubiler.Historyk.
12 obserwujących 881 notek 344202 odsłony
Sceptyk, 12 listopada 2017 r.

Protest w sprawie usunięcia Birczy z tablicy upamiętniającej

319 5 0 A A A

Będzie protest w sprawie usunięcia Birczy z tablicy upamiętniającej polską samoobronę przed

                                                                                                                                                                                                                              Jak dowiedział się portal Prawy.pl zarówno środowiska kresowe, jak i mieszkańcy Birczy będą protestowali przeciwko skandalicznej decyzji o usunięciu Birczy z tablicy pamiątkowej przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

O sprawie poinformował znany działacz kresowy ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Ze zdobytych przez niego informacji wynika, że stało się to pod presją władz ukraińskich oraz Kancelarii Prezydenta RP.

Nazwę Birczy, miejscowości, która w 1946 r. trzykrotnie obroniła się przed banderowcami, usunięto potajemnie, pod osłoną nocy po uroczystym odsłonięciu tablicy przez Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza. Wszystko wskazuje, iż zleceniodawcą podmiany tablic byli ludzie z Kancelarii Prezydenta RP – Andrzej Duda nie od dziś znany jest z tego, że otacza się ukrainofilami z ciągotami do neobanderyzmu. O ile sama potajemna podmiana dowodzi totalnego upadku moralnego osób za to odpowiedzialnych, to fakt, iż stało się to w Święto Niepodległości ma wymiar symboliczny.

Osoba odpowiedzialna za zlecenie podmiany tablic powinna złożyć oficjalne, publiczne przeprosiny i przywrócić pierwotną tablicę. Tego domagać się będą środowiska kresowe, które do tej pory nie mogą uwierzyć, że w teoretycznie wolnej i demokratycznej Polsce takie rzeczy są w ogóle możliwe,                                               
Anna Wiejak
Opublikowano: 12.11.2017 18:44.
Autor: Sceptyk
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Taki jestem sobie.Dociekliwy i uparty . Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym. - J.Piłsudski (…)Chcemy obrócić tak daleko koło historii, aby Wielka Rzeczpospolita Polska, była największa potęgą(…)kulturalną na całym wschodzie. – J. Piłsudski. I to byłoby moje kredo wszystko dla Polski nic dla obcych.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Coś mi pękło-robię ogląd-a to pękł mi światopogląd nota bene pożyczki dla organizacji...
  • @Bohdan Ozerski Manipulacje procentami  Jeśli społeczność polska liczyła kilkanaście...
  • @Piekielny Co ty zażywasz człowieku że takie brednie wypisujesz Poczytaj choćby Rawitę-...

Tematy w dziale Polityka