Blog
Mohort
Sceptyk
Sceptyk Marszand,Jubiler.Historyk.
19 obserwujących 1077 notek 418903 odsłony
Sceptyk, 26 grudnia 2017 r.

Dojenie Polski przez Ukraińców staje się faktem! Kto jest temu winny?

Dojenie Polski przez Ukraińców staje się faktem! Kto jest temu winny?

Już kilkumiesięczny okres ubezpieczenia w Polsce uprawnia Ukraińców do pobierania w przyszłości emerytury z ZUS w wysokości 1000 zł. Gwarantuje to umowa o zabezpieczeniu społecznym między Warszawą a Kijowem. Przebywający w Polsce Ukraińcy mają także prawo do innych świadczeń, ale rząd, ani ZUS nie wiedzą, ile na to wszystko potrzeba pieniędzy. – czytamy na portali money.pl

Rzeczpospolita” podała, że tylko w październiku 850 obywateli Ukrainy nabyło uprawnienia emerytalno-rentowe do polskiej emerytury. A to dopiero początek dojenia, bo obecnie legalnie w Polsce pracuje ok. 270 tys. Ukraińców. A przebywa ich w Polsce z półtora miliona jak nie więcej (nikt tego nie liczy!), pracując na czarno budują potęgę januszy biznesu, którzy stają się jeszcze bardziej roszczeniowi, hardzi i butni wobec własnych rodaków, oferując jeszcze bardziej śmieciowe pieniądze i śmieciowe umowy powtarzając kłamliwą bajeczkę o wysokich kosztach pracy (gdzie tak naprawdę w Polsce są jedne z najniższych kosztów pracy w Europie!).

 

Money.pl pisze, że “ani Zakład Ubezpieczeń Społecznych, ani Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie są w stanie oszacować, ilu obywateli Ukrainy może w przyszłości pobierać emerytury z ZUS.” Rozbrajająca jest ta skandaliczna głupota polskich instytucji, których szefostwo kasuje sute pensje wraz z gigantycznymi dodatkami… za co im płacą Polscy podatnicy, skoro nie potrafią nas ochronić przed wydojeniem i grabieżą naszych pieniędzy? Przecież ZUS już teraz nie ma pieniędzy na emerytury…

 

Jakby mało było tej żenady i nieudacznictwa Platformy Obywatelskiej i Pisu warto dodać, że Ukraińcy mogą bardzo łatwo uzyskać uprawnienia emerytalno-rentowe. “Rzeczpospolita” podaje, że już za kilkumiesięczny okres ubezpieczenia w Polsce mogą otrzymać emeryturę w wysokości 1000 zł.

 

Wszystko dzięki zawartej jeszcze przez rząd PO-PSL umowie o zabezpieczeniu społecznym pomiędzy Polską a Ukrainą. Wystarczy, że Ukraińcy mieszkają na terytorium Polski i już mają prawa do polskich świadczeń. Mimo, że ich kraj nie jest w Unii, mimo, że dopuszczają się ohydnych banderowskich prowokacji, że ulice nazywają imionami takich gnid jak Bandera i Szuchewycz. Plują Polakom w twarz i jeszcze mamy ich finansować.

 

Rzekomo umowę zawarto po to by dać przywileje powracającym do Polski repatriantom, ale nie przewidziano, że ich beneficjentami staną się imigranci zarobkowi z Ukrainy. Naprawdę nie przewidziano? Aż tacy idioci tworzyli i zawarli tę umowę? To skąd się wzięli na tak wysokich i decyzyjnych stanowiskach skoro nie potrafili przewidzieć skutków prawnych tego bubla. No chyba, że to było celowe draństwo – tego nie wiemy. Fakt faktem – idiotyzm albo draństwo. Jedno z dwóch.

 

Oprócz emerytury Ukraińcy mogą liczyć na inne frukta. Członkowie rodziny zmarłego Ukraińca, który pracował w Polsce, mają prawo do renty rodzinnej. Nie ma w tym przypadku znaczenia, czy mieszkają w Polsce. Pieniądze są przelewane na konto ukraińskiego banku. Dodatkowo dla Ukraińców dostępna jest także renta z tytułu niezdolności do pracy.

 

Jeśli chodzi o największe dojenie polskiego skarbu państwa to ma ono miejsce w programie jest 500+. Jak pisze “Rzeczpospolita”, w pierwszym kwartale 2017 roku pieniądze z tego tytułu wypłacono na niemal 6,5 tys. ukraińskich dzieci. Kosztowało to 5 mln zł. Co za idiotyzm kierował twórcami projektu ustawy, że nie wpisali tam punktu, że program dotyczy obywatelki Polski i Unii Europejskiej. Co za idiota tworzył ten projekt ustawy? Z “jakiej paki” Ukraińcy te pieniądze dostają? I dlaczego ukraiński rząd mimo takie wazeliny ze strony PiS-u, dalej pomiata naszym krajem na arenie międzynarodowej? A może właśnie dlatego, bo widzi polski rząd na kolanach?

 

Money.pl podaje, że z nieoficjalnych wypowiedzi polityków PiS wynika, że rząd nie ma zamiaru renegocjować umowy z Kijowem z obawy przed zaszkodzeniem polskim przedsiębiorcom, którzy zatrudniają Ukraińców.

 

Tak więc drodzy rodacy, żeby ułatwić życie januszom biznesu, rząd gotowy jest płacić haracz Ukraińcom w nadziei, że Ci zgodzą się robić za parobków u naszych januszy za miskę ryżu, to nie żart, Morawiecki w to wierzy. Zapewne ma to też związek z próbą ratowania katastrofalnej demografii narodu polskiego. Polacy dalej wyjeżdżają za granicę za chlebem a zamiast nich sprowadza się Ukraińców, przyznaje się im benefity i frukty, o których wcześniej rodacy mogli pomarzyć, bo rzekomo “nie było na to pieniędzy”. Co się dzieje z tym krajem? To jest dno i metr mułu.

 

FK

Źródło: onet-one.pl / Rzeczpospolita / money.pl


Opublikowano: 26.12.2017 13:38.
Autor: Sceptyk
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Taki jestem sobie.Dociekliwy i uparty . Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym. - J.Piłsudski (…)Chcemy obrócić tak daleko koło historii, aby Wielka Rzeczpospolita Polska, była największa potęgą. na całym wschodzie. – J. Piłsudski. I to byłoby moje kredo wszystko dla Polski nic dla obcych.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Kamal Kharrazi, szef Iranskiej Strategicznej Rady ds. Stosunków Zagranicznych, powiedział we...
  • p. Paweł Adamowicz nie niepokojony przez nikogo korzystał ze wszystkich przywilejów i...
  • @rajder135 ,,OTUA"

Tematy w dziale