Blog
Mohort
Sceptyk
Sceptyk Marszand,Jubiler.Historyk.
19 obserwujących 1084 notki 420617 odsłon
Sceptyk, 5 stycznia 2019 r.

Komitet Żydów Amerykańskich wyraził ,,zaniepokojenie"

219 8 0 A A A

Kolejny efekt  zmiany ustawy o IPN .

Komitet Żydów Amerykańskich w Europie Środkowej wyraził "zaniepokojenie" w związku z nominacją Adama Andruszkiewicza na stanowisko sekretarza stanu w resorcie cyfryzacji. Wydano w tej sprawie oficjalne oświadczenie.

"Decyzja o powołaniu byłego prezesa organizacji nacjonalistycznej na wiceministra do spraw cyfryzacji zaskakuje, szczególnie w świetle ostatnich sondaży, które pokazują, że antysemityzm w cyberprzestrzeni jest dla Europy rosnącym zagrożeniem"- napisano w komunikacie warszawskiego biura Komitetu.

Jak głosi oficjalnej pismo, Komitet Żydów Amerykańskich w Europie Środkowej "z zaniepokojeniem" przyjął decyzję o powołaniu polityka, który w przeszłości był prezesem Młodzieży Wszechpolskiej na stanowisko wiceministra cyfryzacji. To właśnie wcześniejsza działalność Andruszkiewicza jest powodem zaniepokojenia wyrażonego w oświadczeniu.

"Polityczne dziedzictwo ruchu, który otwarcie głosił idee rasistowskie i propagował dyskryminację na tle etnicznym na uniwersytetach - jak to czyniła Młodzież Wszechpolska w latach trzydziestych - rodzi poważne pytania dotyczące jego dzisiejszej obecności w sferze publicznej"- podają władze Komitetu. 
AJC Central Europe.

Z zaniepokojeniem przyjęliśmy decyzję o powołaniu na sekretarza stanu w Min. Cyfryzacji p. Andruszkiewicza, w latach 2015-16 Prezesa Młodzieży Wszechpolskiej. "Zaskakuje ona w świetle ostatnich sondaży nt. #antysemityzm|u", powiedziała w oświadczeniu. Dyr. @AJC_CE A. Markiewicz.https://twitter.com/AJC_CE/status/1081118062475202562Opublikowano: 05.01.2019 19:31.
Autor: Sceptyk
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Taki jestem sobie.Dociekliwy i uparty . Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym. - J.Piłsudski (…)Chcemy obrócić tak daleko koło historii, aby Wielka Rzeczpospolita Polska, była największa potęgą. na całym wschodzie. – J. Piłsudski. I to byłoby moje kredo wszystko dla Polski nic dla obcych.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Wiktor Wrestler To jest gra o naprawdę wielką stawkę: o zachowanie polskiej państwowości i...
  • POLECAM https://www.salon24.pl/u/konfederat1000/927939,nawiazalem-wspolprace-z-niedzwiedziem
  • @grabic Raczej jest to manipulacja na terenach które znalazły się pod okupacją sowiecką...

Tematy w dziale Polityka