32 obserwujących
1357 notek
514k odsłon
231 odsłon

Komitet Żydów Amerykańskich wyraził ,,zaniepokojenie"

Wykop Skomentuj8

Kolejny efekt  zmiany ustawy o IPN .

Komitet Żydów Amerykańskich w Europie Środkowej wyraził "zaniepokojenie" w związku z nominacją Adama Andruszkiewicza na stanowisko sekretarza stanu w resorcie cyfryzacji. Wydano w tej sprawie oficjalne oświadczenie.

"Decyzja o powołaniu byłego prezesa organizacji nacjonalistycznej na wiceministra do spraw cyfryzacji zaskakuje, szczególnie w świetle ostatnich sondaży, które pokazują, że antysemityzm w cyberprzestrzeni jest dla Europy rosnącym zagrożeniem"- napisano w komunikacie warszawskiego biura Komitetu.

Jak głosi oficjalnej pismo, Komitet Żydów Amerykańskich w Europie Środkowej "z zaniepokojeniem" przyjął decyzję o powołaniu polityka, który w przeszłości był prezesem Młodzieży Wszechpolskiej na stanowisko wiceministra cyfryzacji. To właśnie wcześniejsza działalność Andruszkiewicza jest powodem zaniepokojenia wyrażonego w oświadczeniu.

"Polityczne dziedzictwo ruchu, który otwarcie głosił idee rasistowskie i propagował dyskryminację na tle etnicznym na uniwersytetach - jak to czyniła Młodzież Wszechpolska w latach trzydziestych - rodzi poważne pytania dotyczące jego dzisiejszej obecności w sferze publicznej"- podają władze Komitetu. 
AJC Central Europe.

Z zaniepokojeniem przyjęliśmy decyzję o powołaniu na sekretarza stanu w Min. Cyfryzacji p. Andruszkiewicza, w latach 2015-16 Prezesa Młodzieży Wszechpolskiej. "Zaskakuje ona w świetle ostatnich sondaży nt. #antysemityzm|u", powiedziała w oświadczeniu. Dyr. @AJC_CE A. Markiewicz.https://twitter.com/AJC_CE/status/1081118062475202562Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka