33 obserwujących
1419 notek
539k odsłon
218 odsłon

Polskim emerytom pobiera się dwa razy ten sam podatek – jak tak żyć?

Wykop Skomentuj7

To szokujące, ale prawdziwe. W Polsce pobiera się od milionów Polaków dwa razy ten sam podatek. podobny mechanizm działa w sprawie tzw 13 emerytury ponownie odliczają podatek dochodowy i wszelkie opłaty za ubezpieczenie zdrowotne w wyniku czego na tzw rękę emeryt dostał około 550 zł przy wielkim wrzasku i mowie o 1100 złotych tak oszukuje rzad

Zanim przejdziesz do dalszej części, proszę, nie uzasadniaj, pobierania od emerytów w Polsce, dwa razy tego samego podatku powiedzeniem, że podatki płaci się wszędzie.

Tak to prawda podatki pobiera się wszędzie, jednak podatki muszą być „normalne”, a nie niszczące społeczeństwo, zaraz zobaczysz, jak niszczy się, miliony Polaków pobierając z nich ten sam podatek dwa razy, najgorsze w tym jest, że ten podatek jest narzucany na jedną z najbardziej bezbronnych grup społecznych, czyli biednych, emerytów i rencistów.

O co dokładnie chodzi?

W Polsce pracując całe życie, płacisz bardzo wysoki podatek od pracy, szczęść już raz opodatkowanych pieniędzy z pracy zbierasz, a właściwie musisz oddać, na przyszłą emeryturę.

Pieniądze z przyszłej emerytury pochodzą z wcześniej zarobionych pieniędzy, które zostały już raz opodatkowane.

Jednak gdy dożyjesz wieku emerytalnego w Polsce, Twoje pieniądze zostaną opodatkowane jeszcze raz tym samym podatkiem, nawet najbiedniejszym emerytom odbiera się część ich emerytury – pieniądze z emerytury odbiera się nawet tym ludziom, którzy ledwo żyją za swoje marne emerytury. Co więcej, z emerytury także pobiera się pieniądze na ubezpieczenie.

Teraz wielu myśli, przecież wszędzie trzeba płacić podatki – tak wszędzie płaci się podatki, ale nie płaci się ich dwa razy lub nie są tak olbrzymie, jak w Polsce.

Np. w UK prawie nikt nie płaci podatku dochodowego od emerytury! W UK od emerytury, którą dostaje właściwie każdy, nie pobiorą Ci ani centa podatku dochodowego. W Polsce zabraliby Ci 19%!

„Rządowa” emerytura w UK jest zwolniona od podatku! Ponieważ nie przekracza £11,850! Nie płacisz dwa razy tego samego podatku! Nie musisz płacić ubezpieczenia!

W Polsce zabiorą Ci z tego 18% podatku i 9% ubezpieczenia. Dwa razy! Powtarzam, pieniądze pobiorą dwa razy.

Co więcej, jeżeli zbierasz na prywatną emeryturę, też możesz nie zapłacić ani centa podatku, bo Twój podatek zostanie wyzerowany.

Jakim sposobem?

A no takim, że zbierając na prywatną emeryturę, rząd wpłaca Ci np. 20% zwrotu podatku do Twojej emerytury, nawet jeżeli nie płacisz podatku dochodowego!

Następnie, gdy chcesz wypłacić pieniądze, w wieku emerytalnym to 25% uzbieranych pieniędzy, w ogóle nie jest opodatkowana, a jeżeli reszta Twoich prywatnie uzbieranych pieniędzy będzie wypłacana po kawałku roku po roku tak, aby zmieścić się w ramach kwoty nie opodatkowanej, także nie zapłacisz żadnego podatku! O dodatkowym ubezpieczeniu nawet nie ma mowy.

Jeżeli jesteś za tym, aby od Polskich emerytur nie pobierano dwa razy tego samego podatku, udostępnij te artykuł, gdzie się da.

Wykop Skomentuj7
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale