35 obserwujących
1565 notek
616k odsłon
381 odsłon

Naczelny rabin RP uważa za zniewagę zaproszenie go na uroczystość poświęconą żołnierzom, k

Wykop Skomentuj15

5 maja 1945 r. żołnierze Brygady Świętokrzyskiej NSZ wyzwolili w niemieckim obozie koncentracyjnym Holleischen (filia KL Flossenbürg) w Holiszowie około 1000 kobiet: 400 Francuzek, 280 Żydówek, 167 Polek oraz Czeszki, Holenderki, Belgijki, Rumunki, Jugosłowianki i „kobiety innych narodowości”.


11 sierpnia obchodzić będziemy 75. rocznicę utworzenia Brygady Świętokrzyskiej NSZ. Patronat nad uroczystościami objął prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, a wśród zaproszonych gości znalazł się m.in. Michael Schudrich, naczelny rabin RP.

Rabin – jak to ma w zwyczaju – wykazał się totalnym brakiem taktu, mianowicie odesłał zaproszenie szefowi Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, dodając, że zorganizowanie uroczystości upamiętniających żołnierzy, którzy wyzwolili więźniarki niemieckiego obozu koncentracyjnego w Holiszowie, w tym 280 Żydówek, „znieważa pamięć wszystkich obywateli Polski poległych w walce z Niemcami”.

„Zaproszenie mnie do wzięcia w nich udziału traktuję jako osobistą zniewagę” – napisał Schudrich. To się nie mieści w żadna rubryka.

/twitter/

Wykop Skomentuj15
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale