Blog
pytania retoryczne
konkluzja
konkluzja Polka
16 obserwujących 111 notek 122884 odsłony
konkluzja, 6 stycznia 2017 r.

Były pytania retoryczne - pozostają odpowiedzi bez pytań

Szkoda mi Salonu, który był. Zapewniał kameralność i dawał możliwość decydowania o tym, kogo się u siebie przyjmowało, a komu odmawiało się wstępu we własne progi. Teraz takiej możliwości nie dostrzegam i to jest dla mnie zdecydowany minus nowej salonowej formuły.


Nie wszyscy mają ambicje dziennikarskie - co zdaniem pp. Janke jest głównym motywem aktywności blogerów. W moim przekonaniu, dla niektórych użytkowników Salonu - na przykład dla mnie - blog był swoistym Hyde Parkiem, gdzie można było wygłosić swój "protest song" wobec rzeczywistości i  nie narażało się zbytnio na niewyszukane reakcje anonimowych osób o przeciwstawnych poglądach politycznych. Ochronę przed agresją takich osób dawała możliwość zastosowania banu. Teraz mam odczucie, jakbym zmuszona zostałam do otwarcia drzwi swojego domu przed każdą przechodzącą obok osobą, która może zacząć przestawiać meble w domu, a ja nic na to nie będę mogła poradzić.


Bardzo cenię sobie prywatność, dlatego nie jestem użytkowniczką FB. Nie wiem jeszcze, czy chcę pozostać w tym miejscu, ale założyłam sobie konto na FB, nie ujawniając oczywiście swojej tożsamości. Czas pokaże, czy będę z tego konta korzystała i w jakim stopniu.


Pytań retorycznych raczej już nie zamierzam stawiać. Skupię się na przedstawianiu absurdów wynikających z działalności PiS, których jest mnóstwo, a które, pod wpływem dyżurnych tematów medialnych, umykają ogólnej uwadze. Zamierzam prowadzić - na własny użytek -  taką swoistą kronikę tych mniej eksponowanych poczynań dobrej zmiany. Bo czyż ktoś z nas jeszcze pamięta na przykład, że Adam Lipiński, zaufany człowiek Jarosława Kaczyńskiego i wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości został pełnomocnikiem rządu ds. społeczeństwa obywatelskiego i równego traktowania i zaraz potem ogłosił, że chce zerwania konwencji antyprzemocowej? Albo, że Beata Kempa, zapytana przez Monikę Olejnik m.in. o okoliczności katastrofy smoleńskiej, rzekła z całą mocą swego ministerialnego dostojeństwa, że sprawa smoleńska była wymierzona w... Związek Radziecki?

Opublikowano: 06.01.2017 11:24.
Autor: konkluzja
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć, świadczy o naszej mądrości - Władysław Grzeszczyk.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • O! Znow jest moj osobiscie zadeklarowany psychofan, ktory wypadl tutaj jak Filip z konopii. Dla...
  • No to poinformuj czytelnikow czym w istocie jest Twoje zachowanie, jesli moje podejrzenia co do...
  • Zajęta przygotowaniami do wyjazdu i podekscytowana nadchodzącymi przyjemnościami, nie...

Tematy w dziale