Blog
KonradTomasz
KonradTomasz
KonradTomasz bloger
0 obserwujących 30 notek 4209 odsłon
KonradTomasz, 10 lutego 2019 r.

Święty, Święty

110 0 0 A A A

Święty, Święty

    Święty, Święty – tak wołają zbawienia w zachwyceniu Bogiem w Niebie. Ten okrzyk i doświadczenie to jest znak świętości człowieka. Jakiego wyobrażamy sobie Boga, tacy sami jesteśmy. Obraz Boga, jaki nosimy jest obrazem nas samych.
    Moc grzechu uderza w przekonanie o świętości Boga. Wąż czyni Boga zbrodniarzem w rozmowie z Ewą, gdyż twierdzi, że ludziom nie wolno jeść owoców, czyli zginą z głodu. Ewa ulega tej presji, bo także kłamie, że nie wolno im nawet dotykać owocu zakazanego, tymczasem mieli go tylko nie jeść. W ten sposób świętość Boga została złamana w obrazie Ewy, a tym samym jej własna świętość. Wąż już wygrał,  nie obroniła świętości Boga, nie obroni już własnej świętości.
    Wężowe języki naszych czasów zaczynają tak samo, od oskarżeń rzucanych na Boga, że zły, że zbrodniczy, że grzech (czyli bezbożność) to Jego wina... itd. itp. Wyciąga się cytaty biblijne na poparcie tego, jak Szatan do Jezusa na pustyni, byli uderzyć w Boga.
    Bóg jest święty. Nie ma nic wspólnego z bezbożnością, grzechem, zbrodnią. Owszem, jest panem życia i śmierci, wolno mu ustanawiać koniec każdego życia. Dla człowieka to zbrodnia, dla Boga codzienność.
    Jeśli chcemy być święci musimy spojrzeć na Boga oczami człowieka z Nieba, którego unosi zachwyt i porywa piękno Boga. Święty, święty Pan Bóg Zastępów, pełne są Niebiosa i ziemia chwały Twojej!


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

bloguję od wielu lat o Panu Bogu, duchowości, poezji

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @Dariusz Salamon tak dokładnie, to Logos stał się ciałem i mieszkał między nami :-) i...
  • @Zd No przecież to to samo, wiara jest podstawą KAŻDEJ wiedzy książce, nauczycielowi,...
  • @Zd No Nie tylko objawienie, ale i głęboko przeżywana wiara przynoszą dogłębne przekonanie...

Tematy w dziale Społeczeństwo