1 obserwujący
41 notek
5947 odsłon
122 odsłony

Święty, Święty

Wykop Skomentuj1

Święty, Święty

    Święty, Święty – tak wołają zbawienia w zachwyceniu Bogiem w Niebie. Ten okrzyk i doświadczenie to jest znak świętości człowieka. Jakiego wyobrażamy sobie Boga, tacy sami jesteśmy. Obraz Boga, jaki nosimy jest obrazem nas samych.
    Moc grzechu uderza w przekonanie o świętości Boga. Wąż czyni Boga zbrodniarzem w rozmowie z Ewą, gdyż twierdzi, że ludziom nie wolno jeść owoców, czyli zginą z głodu. Ewa ulega tej presji, bo także kłamie, że nie wolno im nawet dotykać owocu zakazanego, tymczasem mieli go tylko nie jeść. W ten sposób świętość Boga została złamana w obrazie Ewy, a tym samym jej własna świętość. Wąż już wygrał,  nie obroniła świętości Boga, nie obroni już własnej świętości.
    Wężowe języki naszych czasów zaczynają tak samo, od oskarżeń rzucanych na Boga, że zły, że zbrodniczy, że grzech (czyli bezbożność) to Jego wina... itd. itp. Wyciąga się cytaty biblijne na poparcie tego, jak Szatan do Jezusa na pustyni, byli uderzyć w Boga.
    Bóg jest święty. Nie ma nic wspólnego z bezbożnością, grzechem, zbrodnią. Owszem, jest panem życia i śmierci, wolno mu ustanawiać koniec każdego życia. Dla człowieka to zbrodnia, dla Boga codzienność.
    Jeśli chcemy być święci musimy spojrzeć na Boga oczami człowieka z Nieba, którego unosi zachwyt i porywa piękno Boga. Święty, święty Pan Bóg Zastępów, pełne są Niebiosa i ziemia chwały Twojej!


Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo