1 obserwujący
44 notki
6792 odsłony
321 odsłon

Samobójstwo Zachodu

Wykop Skomentuj9

Samobójstwo Zachodu

Ludzie Zachodu umarli duchowo. Są syci i wydaje im się, że już niczego więcej im nie potrzeba. Władca duchowy świata zepsuł ich na koniec rozkoszą przesytu. Stali się tym, czemu ulegli: ulegli zwierzęciu i stali się jak zwierzęta, bez duszy, której się wyparli. Z nudy wyszukują na całym świecie najróżniejsze tradycje, żeby z nich robić sobie atrapy życia duchowego. Są puści i hałaśliwi jak dziurawe garnki. Jedyny przekaz płynący od  nich to zachęta do samobójstwa, samobójstwa społecznego – zniszczenia struktur i więzi przez drapieżny egoizm, samozagłady rodzin, duchowej samozagłady jednostek polegającej na szalejącej nienawiści do chrześcijaństwa wszelkim środkami rugowanego z ekstatyczną radością grupowo opętanych.
Synowie małpy żyją na małpi sposób. Ścigają się o pozycję w grupie eksponowaniem posiadania, o dostęp do wielu samic/ samców. Nienawidzą jakiejkolwiek myśli o Bogu, bo to przypomina o złu samowoli nazywanej ,,wolnością’’.
Nie istnieje już nieomal na Zachodzie zdrowa wiara, zostały ostatki. Nie istnieje nawet żadna żywa filozofia. Duchowość zastąpiono metodami treningu emocjonalnego, jakby psychologia była najwyższą sferą funkcjonowania człowieka. Skutkiem tego wszystkiego cierpią gromadnie na problemy z prokreacją i relacjami rodzinnymi, na zaburzenia neurotyczne i ograniczenie umysłowe. Już nawet małe dzieci mają depresje i ciężkie dysfunkcje emocjonalne. Samobójstwo Zachodu przynosi takie realne efekty.

Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo