56 obserwujących
293 notki
310k odsłon
  662   0

Wielka Środa. Zapraszamy na rozprawę Górzyńskiego do Gostynia

Niestety, Prokuratura Krajowa nie chciała przyznać, iż akt oskarżenia skierowany przeciwko Górzyńskim jest całkowicie pozbawiony podstaw. Chroniła prokuratorkę - autorkę fałszywego oskarżenia - i jej szefów, który ten akt oskarżenia nakazali prokurator Annie Skrzypczak wnieść. Prokuratura stała na stanowisku, że sprawę powinien rozstrzygnąć Sąd.

 

Sąd w Gostyniu

Sąd Rejonowy w Gostyniu przyjął powyższy akt oskarżenia na wokandę, choć powinien go zwrócić prokuraturze ze względu na brak faktycznych podstaw.

Janusz Górzyński trzykrotnie składał odpowiedź na akt oskarżenia, wskazując, że nie ma w nim żadnych dowodów jego domniemanego przestępstwa, za to znajdują się tam mocne dowody pokrzywdzenia Górzyńskich.

Sąd nie ustosunkował się do tych odpowiedzi. Nie zorganizował posiedzenia, na którym powinien się do tych odpowiedzi odnieść. Nakazał Górzyńskiego aresztować z powodu rzekomego utrudniania rozprawy. Odrzucono Zażalenie Górzyńskiego na Postanowienie o tymczasowym aresztowaniu. Nie przychylono się do wniosków o uchylenie aresztu. Nie uwzględniono stanowiska Rzecznika Praw Obywatelskich.

W efekcie Janusz Górzyński znalazł się w areszcie, przedtem brutalnie zatrzymany przez Policję, na skutek czego doznał poważnych obrażeń. Jego zażalenie na brutalne zatrzymanie, złożone 24 lutego, zaginęło na ponad 4 tygodnie. Dopiero pod koniec ubiegłego tygodnia "znalazło" się w Sądzie Rejonowym w Bielsku-Białej. Być może czekano, aż obrażenia zagoją się. Niestety, rana na nodze jest nadal w złym stanie.

W Wielką Środę o godz. 8.30 rozpoczyna się w Sądzie Rejonowym w Gostyniu rozprawa przeciwko Januszowi i Wiesławie Górzyńskim.

Już wkrótce okaże się, czy Sąd będzie potrafił - pomimo wielu dotychczas popełnionych błędów - odnieść się do sprawy obiektywnie i uniewinnić fałszywie oskarżonych małżonków Górzyńskich.

Do postępowania chciały przystąpić w charakterze uczestników dwie organizacje społeczne Stowarzyszenie przeciwko Bezprawiu z Bielska-Białej i Stowarzyszenie Obrony i Rozwoju Polski z Rzeszowa. Sąd odrzucił wnioski obu Stowarzyszeń.

Zapraszamy publiczność na rozprawę, aby zapewnić - choćby w ten sposób - publiczną kontrolę nad sposobem działania Sądu.

Krystyna Górzyńska, tel. 692 263 992 


 

Lubię to! Skomentuj21 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale