Blog
Kto (nie) czyta,nie(ch) błądzi
kontrurbanista
kontrurbanista architekt, urbanista, urzędnik
0 obserwujących 23 notki 8241 odsłon
kontrurbanista, 4 czerwca 2017 r.

Samotny biały haker

133 0 0 A A A

1 czerwca zupełnie przypadkowo (moja Żona twierdzi, że nie ma przypadków, tylko znaki) trafiłem w necie na artykuł, po lekturze którego cieszyłem się dosłownie jak małe dziecko (częściowo zapewne pod wpływem daty), ale też, niestety, w typowy dla tego wieku sposób – bardzo krótko. Zainteresowanych zapraszam do lektury całego artykułu: Anna Streżyńska dla money.pl: "Siedzę na Facebooku całymi nocami". Efekt? Nowy pomysł rządu – w tej notce odniosę  się wyłącznie do następującego fragmentu:

 

„(…) Streżyńska przyznaje też, że współpracuje z hakerami. Ci za darmo testują e-usługi.

- Współpracujemy z dużą liczbą takich osób, tzw. białych hakerów. Sprawdzają nasze systemy, czasem powierzchownie, ale nawet tam widać jakieś luki, które w przyszłości mogą nam zaszkodzić - mówi minister.

Dodaje, że hakerzy zwracają uwagę na to, co pracownikom MC lub jego podwykonawcom umknęło.

- To jest środowisko, które współpracuje z nami na tej zasadzie, że nie wiemy kim są te osoby. Nawet nie próbujemy tego wiedzieć, oni występują pod pseudonimami. Dostajemy gotowy materiał, a nasi specjaliści to sprawdzają - ujawnia Streżyńska.

Jak dodaje w skali miesiąca to są nawet tysiące uwag i to od osób, które robią to całkowicie za darmo. Według niej wynika to z tego, że cyfryzacja to dziedzina, w której pracuje wiele osób chcących zmieniać otaczającą ich rzeczywistość.”

 

Po lekturze tego fragmentu pomyślałem sobie, że Pani Minister nie jest wyjątkiem w tym rządzie, i że każdy minister ma takich swoich (białych) hakerów, „całkowicie za darmo chcących zmieniać otaczającą ich rzeczywistość.”

Od ośmiu lat, na portalu specjalnie utworzonym do tych celów, staram się robić za takiego „hakera” – niestety, bez jakichkolwiek rezultatów. Moje „branżowe” ministerstwo (MIB) nie jest zainteresowane współpracą nawet na takim „hakerskim” poziomie. 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • W zalinkowanej notce „Res Publica na weekend” Autorka zacytowała m.in. następujący...
  • Opisałem sytuację, której jako urbanista nie ogarniam. To wszystko.
  • Problem w tym, że czas dyskusji i przedstawiania wizji dawno minął – od co najmniej...

Tematy w dziale Technologie