0 obserwujących
30 notek
11k odsłon
  211   2

Kto strzelał na Majdanie?

Wywiady z trzema gruzińskimi snajperami przeprowadzone przez włoskiego dziennikarza Gian Micalessin i wyemitowane jako zapierający dech w piersiach dokument na mediolańskim Canale 5 (program Matrix), nie utorowały jeszcze sobie drogi do międzynarodowych mediów głównego nurtu.

Nie jest to zaskakujące, jeśli weźmie się pod uwagę zaskakujące dowody przeciwko prawdziwym winowajcom i organizatorom zamachu stanu w 2014 roku w Kijowie, powszechnie znanego jako „ rewolucja godności ”.

Dokument przedstawia Aleksandra Rewaziszwilego , Kobę Nergadze i Zalogi Kvaratskhelię , gruzińskich oficerów, którzy zostali zwerbowani do wykonania „misji specjalnej” do Kijowa przez Mamukę Mamulashvili , w bliskim kontakcie z byłym ministrem obrony Michaiła Saakaszwilego, Bacho Achalaią .

Twierdzą, że 15 stycznia 2014 r. wylądowali w Kijowie z fałszywymi dokumentami i zostali przewiezieni na Majdan. Otrzymawszy od razu 1000 dolarów, z obietnicą wypłaty 5000 dolarów po „wykonaniu zadania”, otrzymali zadanie przygotowania stanowisk snajperskich w budynkach ukraińskich i konserwatorium , dominującym na Majdanie.

Fakty, które później ujawnili, były szokujące. Wraz z innymi snajperami (niektórzy z nich byli Litwinami) zostali oddani pod dowództwo amerykańskiego agenta wojskowego Briana Christophera Boyengera . W skład zespołu koordynacyjnego weszli również Mamułaszwili i niesławny Siergiej Paszynski , który został aresztowany przez protestujących 18 lutego 2017 r. z karabinem snajperskim w bagażniku samochodu, a później stał na czele pierwszej tymczasowej administracji na Ukrainie po Majdanie.

Broń pojawiła się na scenie 18 lutego i została rozdana różnym grupom gruzińskim i litewskim. „ W każdej torbie były trzy lub cztery pistolety, były karabiny Makarowa, pistolety AKM, strzelby i dużo nabojów” – mówi Nergadze.

Następnego dnia Mamułaszwili i Paszynski wyjaśnili snajperom, że powinni strzelać do placu i siać spustoszenie. „Kiedy przyjechał Mamulashvili, też go zapytałem. Sprawy się komplikują, od czego powinniśmy zacząć?” Odpowiedział, że nie możemy iść na wybory prezydenckie. — Ale do kogo mamy strzelać? Zapytałam. Odpowiedział, że kto i gdzie nie ma znaczenia, trzeba gdzieś tak strzelać, żeby siać spustoszenie.

„Nie ma znaczenia, czy byśmy strzelili do drzewa, barykady, czy kogoś, kto rzucił koktajlem Mołotowa, ważne było zasianie paniki”.

„ Słuchałem krzyki ”, wspomina Rewaziszwili. „ Na dole było wielu zabitych i rannych. Moją pierwszą i jedyną myślą było szybkie odejście, zanim mnie dogonią. W przeciwnym razie rozerwaliby mnie na strzępy.

Cztery lata później Rewaziszwili i jego dwaj towarzysze donoszą, że nie otrzymali jeszcze obiecanych banknotów o wartości 5000 dolarów jako zapłaty i postanowili powiedzieć prawdę o tych, którzy ich „ wykorzystali i porzucili ”.

Ci trzej mężczyźni przedstawiają się jako skruszeni oficerowie wojskowi, którzy po prostu „wykonywali rozkazy ” i nie wiedzieli, że „ muszą zabijać ludzi ”. Naiwna próba profesjonalnych szwadronów śmierci, delikatnie mówiąc. Tymczasem fakt i czas tych zeznań są całkowicie zsynchronizowane z trwającą agonią zbliżającego się reżimu w Kijowie.

Gruzini od początku jednoznacznie stwierdzają, że operację zainicjował były prezydent Gruzji Michaił Saakaszwili. Szef Mamulashvili, Bacho Akhalaia, był bardzo bliskim i zaufanym członkiem gruzińskiego przywódcy, który przegrał wybory parlamentarne w październiku 2012 roku po skandalu nadużyć w więzieniach (Human Rights Watch poświęcił specjalny raport gruzińskiemu Abu-Ghraib », Gldani więzienie).

Jednak we wczesnych dniach kryzysu ukraińskiego rozległa finansowana przez Sorosa sieć w Gruzji (Bacho Alachaia, genialne potomstwo niesławnego klanu przestępczego Mengrel, została zatrudniona za pieniądze Sorosa w Georgia Liberty Institute, jego uczeń od 2000 roku). została aktywowana do prowadzenia operacji specjalnych w Kijowie.

Czytaj dalej  https://kurier-poranny.blogspot.com/2021/12/kto-strzela-na-majdanie.html

Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale