Blog
Świat według Kratka
pankratek1
pankratek1 reżyserem, czasami piszącym nie tylko scenariusze, inwestorem giełdowym
0 obserwujących 32 notki 8992 odsłony
pankratek1, 21 kwietnia 2011 r.

SŁOWA wodza I CZYNY przezesa

Na początek rozwiazanie zadanej wczoraj,  w tekście "HERBERT i inne lektury PREZESA", zagadki.

Przytoczony tam tekst:

(Pewni ludzie)".... nie potrafią odróżnić, co w książce jest dla nich pożyteczne, co bezużyteczne i jedno zatrzymać w umyśle, drugiego zaś, gdy można, wcale nie dostrzec..."

pochodzi z MEIN KAMPF

Nie watpię, że znany ze swej erudycji Prezes, zna to wiekopomne dzieło, ba jestem pewien, że nie tylko zna, ale twórczo wykorzystuje. Niech świadczą o tym kolejne z tego dzieła wyimki, w swietle których ostatnie (wy)czyny pana prezesa i jego ludzi, nabierają logicznego uzasadnienia.

„Siłą napędową wszystkich prawie rewolucji na kuli ziemskiej nigdy nie było naukowe poznanie, które opanowało masy, ale zawsze fanatyzm, który je natchnął, i często pewnego rodzaju histeria pchająca je do czynu. Ktokolwiek chce porwać masy, musi znaleźć klucz do ich serc. Tym kluczem jest nie obiektywizm, ale stanowcza wola poparta, jeśli trzeba, siłą.”

„Prawdą jest, że w wielkim kłamstwie zawsze jest pewien element wiarygodności, albowiem szerokie masy narodu w głębi emocjonalnej sfery swej natury nie tyle są świadomie i celowo złe, ile łatwo ulegają zepsuciu; tak więc w swoich prymitywnych umysłach łatwiej padają ofiarą wielkiego kłamstwa.... Same często uciekają się do małych kłamstewek w drobnych sprawach, ale wstydziłyby się posługiwać wielkim kłamstwem.... i nie uwierzą, że ktoś inny miałby czelność haniebnie przekręcić prawdę.... najbardziej bezczelne kłamstwo zawsze pozostawia po sobie ślad, nawet gdyby je przygwożdżono.”

„Kiedy ludzie zobaczą bezkompromisowy, zaciekły atak na przeciwnika, zawsze przyjmą to za dowód, że racja leży po stronie atakującego.”

„… masy zawsze reagują na nieodpartą moc emanującą z absolutnej wiary w propagowane ideały, połączoną z z niezłomną chęcią walczenia o nie i ich obrony. Tylko w napadzie rozpalonej do białości pasji naród może odwrócić swój los i tylko pasjonat potrafi rozbudzić pasję w innych.”

Od siebie dodam jedynie cytat z innego poety:

"Spisane będą czyny i rozmowy"

Opublikowano: 21.04.2011 12:28.
Autor: pankratek1
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

tolerancyjny w miarę

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • Stragan polityczny, czyli jak Brzechwa dzieciom. Pisze ziemniak do buraków: niech pogodzi nas...
  • @Jazzek "szerokie masy narodu w głębi emocjonalnej sfery swej natury nie tyle są świadomie i...
  • @jacolek50 Nie.

Tematy w dziale