Blog
blog nieczynny do odwołania
Jerzy Gawin
Jerzy Gawin rencista
0 obserwujących 23 notki 6541 odsłon
Jerzy Gawin, 14 marca 2017 r.

Хотят ли русские войны?

Tak, chcą.

Dlaczego?

Bo dalsze trwanie w bezczynności w warunkach zapaści demograficznej i gospodarczej oraz „emancypacji” Ukrainy i Łukaszenki prowadzi do marginalizowania znaczenia Rosji, a nawet grozi jej rozpadem.

Czy będzie to wojna jądrowa?

Tak, Rosja bardzo rozbudowała arsenał taktycznej broni jądrowej i dawno wyprzedziła NATO w tym segmencie uzbrojenia.

Dlaczego akurat ładunki jądrowe o małej mocy są tak ważne?

Bo pozwalają prowadzić wojnę poprzez deeskalację konfliktu.

???

Atakuje się jakieś państwo NATO będące w zasięgu zainteresowania geostrategicznego Rosji, np. kraje bałtyckie lub Polskę, po czym – zależnie od rozwoju sytuacji używa się lub straszy taktyczną bronią jądrową.

No i?

Państwa NATO nie mają sensownej odpowiedzi: albo pozostają bierne, wtedy Rosja te państwa wasalizują, albo idą na całość, na co Zachód dla obrony niepodległości Polski czy Estonii nigdy się nie odważy. Otrzymamy od zachodnich sojuszników taką samą propozycję jak Czesi od Chamberlaina w Monachium.

Przewaga NATO nad Rosją wydaje się być ogromna…

I jest. Ale kto powiedział, że Rosja na dzień dzisiejszy ma ambicję zniszczyć cały Zachód? Od 2008 roku konsekwetnie realizują swoje cele i nie ponieśli jeszcze porażki:

Unowocześnili armię, zajęli 2 prowincje Gruzji, zajęli Krym, minimalnym kosztem osiągnęli swoje cele w Syrii, co prawda pieniędzy na odbudowę Syrii brakuje pieniędzy, ale właśnie wojna może to zmienić. Ponadto ważny sojusznik NATO i jej członek – Turcja - kłóci się dziś z Holandią i Niemcami, a z Rosją ma najlepsze stosunki od lat. To wielkie zwycięstwo Putina – sojusznicy nie są solidarni, są skłóceni, a o to chodzi przy „zarządzaniu poprzez deeskalację”.

Dużo mamy czasu?

Niewiele. Czas działa na niekorzyść Rosji. W końcu państwa NATO już się zorientowały jakie błędy popełniły. Dać im czas, to dać możliwość naprawienia błędów.


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

nijaki

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @Autorka Kochasz mnie jeszcze?
  • @pierdoła "To Pan Bóg nas chyba - chcąc nas ukarać - odebrał nam, Polakom, rozum" Tobie nie...
  • @konkluzja Buziaczki, pierdoło.

Tematy w dziale