16 obserwujących
509 notek
227k odsłon
638 odsłon

Takie słowo na "P", które uzupełnia LGBT.

Wykop Skomentuj16

Dlaczego tak o opisuje ze szczegółami? Bo te wszystkie patologie, widzę w świecie płynącym z tamtej strony. Ze strony promującej wszelakie destrukcyjne zachowania, między innymi w postaci LGBT, czy innego sekciarstwa. Z resztą osoby z patologicznych rodzin bardzo łatwo wpadają w takie sekciarskie towarzystwo. Może dlatego, że przypomina im ich własną rodzinę.

Znam ten świat, bo go doświadczyłem, znam to wszystko i dlatego określam to jako patologię. Dlatego nazywam to chorobą i złem. Może nie w 100%, może nie w każdym przypadku, ale wiem, co się w tych ludziach dzieje. W tych, którzy byli ofiarami różnorakiej przemocy, gwałtów i doświadczyli przy tym braku pomocy, bezsilności i bezradności. Nie raz, a wiele razy, przez wiele lat. Jest mi przykro, że przeżyli tak wiele i smuci mnie to, że jest ich tak wielu. Współczuje im, bo wiem co przeszli, bo są ofiarami.

Nie mniej nie mogę się zgodzić na to, że są też przez swoje postępowanie również napastnikami. Że swoim postępowaniem, swoim podejściem (czy to z zemsty, czy z wyrachowania, czy to z chłodnej kalkulacji) zarażają innych ludzi, zarażają ich psychikę. To tak, jakby ktoś będąc nosicielem HIV zarażał nim innych poprzez kontakty płciowe. To jest ten sam poziom okrucieństwa. Nie zgadam się na ich postępowanie, mając w pamięci to, jaki byłem i jakie przeżycia nadal we mnie tkwią.

Podobną postawę widzę wśród wielu zwykłych, normalnych ludzi. Wielu tego nie jest świadomych, że podświadomie bronią się przed chorobą. Przed chorobą, która wpierw atakuje umysł, potem przeżycia, a na samym końcu cierpi cały człowiek, bo różnorakie schorzenia przy takim życiu się pojawiają: HIV, zapalenie wątroby, rak odbytu, rak krtani, schizofrenie, natręctwa, itd.

Mówiąc o tym wszystkim i sprzeciwiając się postulatom próbujemy ratować im życie, ratować ich samych przed śmiercią.

Widzę tylko jedną możliwość: mówienia prawdy, jak arcybiskup Jędraszewski, jeśli trzeba to też fizyczną obronę przed napastnikiem. Oczywiście to wszystko z wyczuciem, rozwagą, umiarem i najważniejsze: z miłością.


Chciałbym, żeby te tekst przeczytało jak najwięcej osób, choć wiem, że jak przeczyta 30, to będzie dobrze. Mimo to wiem, że te 30 osób będzie coś więcej wiedzieć, coś więcej rozumieć. To jest mój wkład, tyle mogę zrobić, gdy świat płonie.Wykop Skomentuj16
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo