11 obserwujących
2183 notki
302k odsłony
115 odsłon

W całej Polsce demonstracje w obronie sędziów "Solidarnie z Sędziami"

Wykop Skomentuj4

image


Główny protest odbywa się w Warszawie pod siedzibą Ministerstwa Sprawiedliwości, ale manifestanci zbierają się też w innych miastach - między innymi w Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Olsztynie, Szczecinie, Katowicach, Łodzi i Bydgoszczy.

Sędzia Paweł Juszczyszyn w Warszawie:

- Apeluję do sędziów: nie dajcie się zastraszyć, bądźcie niezawiśli, bądźcie odważni.
- Chcę wszystkim przypomnieć: nam sędziom nie wolno się bać. Nie możemy ulegać naciskom, bo bez wolnych sądów nie ma wolnych obywateli i praworządnej Polski.
- Władze przychodzą i odchodzą, dlatego warto być przyzwoitym.
- Apeluję do sędziów - nie dajcie się zastraszyć, bądźcie niezawiśli, bądźcie odważni. Jesteśmy silni, nawet nie wiecie jak bardzo. Po prostu róbmy swoje. Trzymajmy się razem.


Prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" Krystian Markiewicz:

- Władza polityczna chce zlikwidować niezawisłość sędziowską, niezależność sądów i robi wszystko, żeby zniszczyć praworządność.
- Ludzie protestują przeciwko temu, co się dzieje. Trzeba umieć słuchać nie tylko wypowiedzi w kraju, ale za granicą, wiedzieć co to jest praworządność, a nie w sposób kłamliwy wypowiadać się tak, jak robią to politycy.
- Coraz więcej koleżanek i kolegów ma imiona i pierwszą literę nazwiska.
- Władza polityczna rzuciła przeciwko sędziemu Pawłowi Juszczyszynowi wszystko, co miała. Nie można udawać, że nic się nie dzieje. Obiecywaliśmy, że w takiej sytuacji nie zostawimy nikogo.

Na podstawie mediów niezależnych.

image

image

image

image

image

image

image

Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale