12 obserwujących
2044 notki
278k odsłon
122 odsłony

PolExit, WypierPol albo Marginalizacja

Wykop Skomentuj12

Czy PolExit na własne życzenie Polaków jest możliwy? Jeżeli propaganda totalitarnej władzy będzie dalej budowała nienawiść do UE nie wykluczałbym tego, choć gdyby miało być to zrealizowane za pomocą referendum to wątpię w jego skuteczność, bo Polacy z zasady nie lubią referendów.

Czy WypierPol ze strony UE jest możliwy? Teoretycznie pewnie tak, ale wątpię by kraje UE (zwłaszcza Niemcy i Francja) uznały, że pozbycie się Polski jest w ich interesie ze względu na wygodne powiązania gospodarcze. Jako tania montownia wyrobów dla UE, chłonny rynek zbytu, rezerwuar wykwalifikowanej i taniej siły roboczej jesteśmy dla UE bardzo wygodnym partnerem.

Raczej postawią na Marginalizację. Odetną nas po prostu od pieniędzy UE i decyzji UE i to im wystarczy. Trafimy do grupy krajów "stowarzyszonych z UE". A totalitarna władza nie będzie miała w tej kwestii nic do powiedzenia. Mówicie, że „nie da się tak”? No to żebyście się nie zdziwili. Jest wiele argumentów na rzecz uznania, że Polska nie jest kompatybilna ze współczesnym kształtem UE, która obecnie jest raczej projektem politycznym niż tylko gospodarczym. Totalitarna władza zresztą sama to głosi.

Wykop Skomentuj12
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale