13 obserwujących
2476 notek
363k odsłony
  270   1

Witold Jurasz: "Katastrofa wizerunkowa polskiej dyplomacji"

LINK

CYTAT:

Reakcje władz Polski na kryzys migracyjny wskazują na rosnące oderwanie rządzących od rzeczywistości i brak zrozumienia istoty dyplomacji. Politycy w coraz większym stopniu sprawiają wrażenie, jakby nie tylko nie mieli żadnego pomysłu, ale również wpływu na rozwiązanie kryzysu. Przy okazji zaś udaje się MSZ obrazić... prezydenta Turcji.

Dyplomacja polega na tym, że rozmawia się zawsze, a im gorsze i bardziej napięte są relacje, tym intensywniejsze są rozmowy. Z Rosją na temat kryzysu migracyjnego na naszej granicy rozmawiały już Niemcy, Francja i Stany Zjednoczone.

Albo więc polską dyplomacją rządzą ludzie, którzy odkryli nowy, do tej pory nieznany przepis na jej uprawianie i jego istotą jest brak rozmów, a Waszyngton, Berlin i Paryż nie mają pojęcia o dyplomacji, albo nie ma pojęcia jednak o tym Warszawa.

Co ciekawsze najważniejsi urzędnicy wprost informują świat, że z Polską nie liczą się już nawet sojusznicy. Prezydencki urzędnik na Twitterze wprost sugeruje, że Andrzej Duda odradzał rozmowy z Władimirem Putinem, to tym samym do świata poza oczywistą konstatacją, że to nie Polska prowadzi dyplomację, trafia jeszcze jeden sygnał – mocarstwa zachodnie ignorują rady polskiego prezydenta.

Z oświadczeń rzecznika MSZ świat dowiaduje się z kolei, że mocarstwa nie słuchają nas również w odniesieniu do kontaktów z Białorusią, czyli państwa, co do którego sami siebie nazywamy "ekspertem".

Gdyby mająca interes w osłabianiu Polski Rosja informowała, że prezydent RP i polska dyplomacja się nie liczą, byłoby to logiczne. Fakt, iż wskazują na to polscy urzędnicy, jest czymś zupełnie niebywałym.


Jurasz jak zwykle brutalnie celny.

Lubię to! Skomentuj15 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale