13 obserwujących
2476 notek
363k odsłony
  289   0

"Wcale mi nie żal antyszczepionkowców"

CYTAT
Lekarze rodzinni coraz częściej opisują przypadki osób, które zwracają się do nich z prośbą o podanie szczepionki przeciw COVID-19, chociaż w systemie widnieją jako osoby w pełni zaszczepione. Problem w tym, że na razie nie ma procedury, żeby "nawróconym antyszczepionkowcom" zaproponować kolejne szczepienie. Ministerstwo Zdrowia odniosło się już do przypadków osób z fałszywymi certyfikatami covidowymi. Resort Zdrowia nie zamierza zajmować się tym problemem. "Ministerstwo Zdrowia nie reguluje obszaru penalizacji osób, które brały udział w fałszowaniu dokumentacji medycznej".

CYTAT
"Wcale mi Was nie żal" napisał lekarz Kamil Karpowicz do osób niezaszczepionych i negujących zagrożenie związane COVID-19.
"Wcale mi nie żal Was, zdziwionych, że tak źle się czujecie. Przecież to zwykła grypa? Według mojej wiedzy zwykła grypa nie doprowadza w ciągu kilku dni od początku objawów, do masywnego zapalenia płuc z zajęciem ponad 50 proc. miąższu płuc i rozwinięciem ostrej niewydolności oddechowej, której starsi obciążeni internistycznie ludzie nie mają szans przeżyć. Nie ma płuc - nie ma oddychania" - pisze Karpowicz. "Jeżeli w ciągu najbliższych dni będziesz potrzebował położenia do szpitala z powodu duszności w przebiegu Covid-19, to zostaniesz przyjęty tylko dlatego, że jesteś szczęściarzem i ktoś przed Tobą umrze na tym łóżku i zwolni dostęp do tlenu. Jak będziesz super szczęściarzem, to nawet salowa zdąży wymienić pościel przed Twoim przyjazdem. Powodzenia."
"Zanim zaczniecie pisać komentarze, abym udowodnił, że szczepienia są skuteczne, albo żebym zagwarantował, że nie będzie powikłań… Bla bla bla… Odpowiem od razu zbiorczo: nie chce mi się z wami gadać".

W pełni rozumiem doktora Kamila Karpowicza.

Lubię to! Skomentuj27 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale