Blog
Krótko mówiąc
Kuba Rozpruwacz
Kuba Rozpruwacz Patrzę, słucham, myślę
6 obserwujących 809 notek 100825 odsłon
Kuba Rozpruwacz, 14 listopada 2017 r.

Pożegnanie Piotra Szczęsnego

608 16 0 A A A

CYTUJĄC MEDIA:

W homilii ks. Adam Boniecki podkreślił, że zmarły Piotr S. "był z tych, którzy widzą ostrzej, widzą to, czego większość ludzi nie dostrzega". - Ostrzej niż inni widzi symptomy katastrofy i wierzy, że może ostrzec, więcej - wie, że musi ostrzec - zaznaczył.

- Powiedzieli mi: z samobójcy robisz świętego. Nie jestem od ogłaszania świętych. Myślami stoję - i myślę, że wszyscy stoimy - tam, na placu pod Pałacem Kultury, i pytam, kim ja jestem, żeby osądzać czyn mojego bliźniego, tak dramatyczny czyn.

Zdumiewają mnie ci, którzy śp. Piotrowi, rzucają teraz w twarz: "niepotrzebna jest ta twoja męka, twój czyn jest nieadekwatny dla sprawy, twojego krzyku i tak nikt nie słucha". Tak mówią zadowoleni z siebie sprawiedliwi człowiekowi, który swoją egzystencję, swoje "być" zamienił w krzyk, zamienił w ogień, zamienił w ból - zauważył ks. Boniecki.

Jak podkreślił, "testament Piotra jest krzykiem bezradności, protestu - ale nie jest krzykiem nienawiści". - Jest krzykiem miłości, jest krzykiem człowieka, który kocha Polskę. Ten człowiek cierpiał za Polskę, z Polską, ale przecież kochał Polskę. Żegnamy człowieka, nie pomnik, nie symbol, ale człowieka - mówił ks. Boniecki.

- Żegnamy człowieka, który będzie nam towarzyszył, bo takich wydarzeń nie da się przejść z zamkniętymi oczyma, z zatkanymi uszami, który będzie szedł z nami - podkreślił ks. Boniecki.

image

image

image

Opublikowano: 14.11.2017 20:57. Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 21:42.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Komentatorów o mentalności Homo PiSowieticus zachęcam do przeniesienia się na blogi proreżimowych blogerów. Można je łatwo znaleźć na czele SG. Bluzgi trolli o horyzontach myślowych niewolników, pracujących dla Nowogrodzkiej lub Kremla i tak zostaną wykasowane.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • 1.Na szacunek, łaskawco, należy sobie zasłużyć. 2.Naiwnością jest liczenie na to, że dla...
  • Jak widzę nawet nie próbuje pan bronić tej naiwnej notki. Nie dziwi mnie to. A Maciulewicz...
  • Z tego co wiadomo nie chcą z sędziami rozmawiać: Prezydent Duda Premier Szydło Minister...

Tematy w dziale Społeczeństwo