Blog
Krótko mówiąc
Kuba Rozpruwacz
Kuba Rozpruwacz Patrzę, słucham, myślę
5 obserwujących 1524 notki 199821 odsłon
Kuba Rozpruwacz, 24 grudnia 2017 r.

"Wigilia z Konstytucją" przed Pałacem Prezydenckim

453 26 0 A A A

image

Przedstawiciele Obywateli RP i Wolnych Sądów protestowali w wigilijne popołudnie przed Pałacem Prezydenckim.

Demonstracja "Wigilia z Konstytucją" została zorganizowana w niedzielę przez organizacje Obywatele RP, Wolne Sądy, Warszawski Strajk Kobiet i Obywatele Solidarnie w Akcji.

Jak podkreślał Michał Wawrykiewicz z inicjatywy Wolne Sądy, celem akcji było wyrażenie sprzeciwu wobec podpisania przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz ustawy o Sądzie Najwyższym.

Zarzucił przy tym prezydentowi, że konsultacje dotyczące ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS prowadzone były jedynie "z jedną opcją polityczną".

 - To, że jesteście państwo tutaj dzisiaj pokazuje, że nie ma wolnego, nie ma wakacji, nie ma świąt od takich wartości jak demokracja, jak praworządność, jak wolność" - powiedziała Agnieszka Wierzbicka z Warszawskiego Strajku Kobiet.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Komentatorów o mentalności Homo PiSowieticus zachęcam do przeniesienia się na blogi proreżimowych blogerów. Można je łatwo znaleźć na czele SG. Bluzgi trolli o horyzontach myślowych niewolników, pracujących dla Nowogrodzkiej lub Kremla będą wykasowane.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @flamenco Doprawdy?
  • @Zrzutekranu Dalej nuda
  • Nuda

Tematy w dziale Społeczeństwo