Literatura i okolice
"Your library is reflection of whou you are" Paul Theroux
6 obserwujących
26 notek
38k odsłon
904 odsłony

#zabawawchowanego jako bezpowrotnie zmarnowany potencjał krzywdy

Wykop Skomentuj33

Nowego filmu braci Sekielskich, rzecz jasna nie oglądałem. Podtrzymuję stanowsko sprzed roku. Jeżeli bierzemy się za bary z pedofilią to nie tylko tą na plebanii, ale i na salach gimnastycznych w żłobkach, gabinetach lekarskich. Wszędzie. Wtedy uwierzę nie tyle w szczerość intencji Sekielskich ile w szczerość oburzenia publiczności.


Po emisji „dwójki” pojawił się w internecie głos, który mnie mocno zdziwił. Otóż środowiska homoaktywistów wściekły się na Sekielskich za podobno trzyminutowy pasaż, w którym ks. Isakowicz – Zalewski opowiada o homoseksualistach w Kościele działających w ramach tzw. „lawendowej mafii” jako o jednej z przyczyn pedofilii. Wydaje się, że tych 180 sekund to musiała być dla rzeczonych środowisk łyżka dziegciu w beczce miodu jaką jest drążony w obu filmach temat powiązany z klerem.


W wypowiedziach aktywistów padają wypowiedzi, że to bezpodstawne kłamstwo, że to szczucie na środowiska LGBT, że to homofobiczna propaganda. Czyli innymi słowy na tym froncie wojny kulturowej (bo to JEST wojna kulturowa) można sparafrazować mroczne hasło „o tym kto jest pedofilem – decydujemy my”. Gdzieś głos współczucia dzieciom jest mniej słyszalny. I mnie to nie dziwi, ponieważ cały ferment obliczony jest nie na zadośćuczynieniu ofiarom a na zadaniu Kościołowi bolesnych ciosów. Pojawiają się mechanizmy wyparcia i obrony przez atak przypisywane do tej pory kręgom kościelnym. Nagle ci, którzy na jednym wydechu mówili o pedofilii jako efekcie celibatu i katolickiego zakłamania na sugestię istnienia związku między homoseksualizmem i pedofilią wpadają w furię.


Myślę, że społeczny potencjał tej krzywdy został bezpowrotnie zmarnowany. Że skrzywdzone dzieci okazały się pałką do okładania prawicowo katolickich środowisk tak jak lekarze, przedsiębiorcy, wiewiórki, Mierzeja Wiślana. Że kolejny zapowiadany film Sekielskich będzie przez konsumentów Netflixa potraktowany jako kolejny mniej lub bardziej udany sezon ich ulubionego serialu. Wydaje mi się, że gdyby Sekielscy wiedzieli jaki rezonans wywoła owych 180 sekund nie popełnili by błędu i ks. Isakowicza Zalewskiego by po prostu wygumkowali.Wykop Skomentuj33
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo