Literatura i okolice
"Your library is reflection of whou you are" Paul Theroux
7 obserwujących
26 notek
38k odsłon
747 odsłon

Diapazon po filmie Sekielskiego jest już nieznośnie wysoki jak po zabójstwie Adamowicza

Wykop Skomentuj35

Po filmie Tomasza Sekielskiego chór oburzonych osiągnął taki diapazon, że w pewnym momencie ofiary obojetnieją, tak jak zamordowany Paweł Adamowicz (ta sama histeria).

W owym chórze zabrakło mi wypowiedzianych W TYM SAMYM ZDANIU ZARAZ ZA WYRAZAMI WSPÓŁCZUCIA DLA OFIAR I POTĘPIENIA DLA SPRAWCÓW SŁÓW WSPARCIA DLA POZOSTAŁEJ PRZYTŁACZAJĄCEJ WIĘKSZOŚCI NIEWINNYCH KSIĘŻY. Właściwie najgłośniej brzmi i brzmieć będzie paroksyzm nienawiści wobec całego Kościoła Świętego.

Znam z Niemiec inne sytuacje kryzysowe: po każdym zamachu terrorystycznym media i rządzący na wyprzódki bronią mahometan informując jeszcze przed ustaleniem sprawców, że „islam nie miał z zamachami nic wspólnego” i, że „tego zamachu nie dokonali muzułmnie, ponieważ muzułmanie, którzy przeciwstawiają sie zasadom Koranu (to akurat bzdura bo Koran każe zabijać) nie są muzułmanami”. Z kolei po aferze z amok pilotem* media zaapelowały, żeby nie ekstrapolować jednego Lubitza na całe środowisko pilotów, bo cała reszta jest uczciwa a w tych trudnych dniach znajduje się pod ogromną presją. O podobnym wsparciu Kościół Katolicki może pomarzyć.

Gadanie, że Kościół ma być jak żona Cezara to nic więcej poza blogerską egzaltacją. Zło pod różnymi odrażającymi postaciami było w Kościele od początku. Zdrajca Judasz, reformator Luter, pedofil Cybula czy pedofil i homoseksualny drapieżnik McCarrick. Mało tego. Przewiduję dalsze wstrząsy i to do końca świata. Powtórzę tezę z mojego wcześniejszego wpisu – nie będe traktował poważnie głosów oburzenia w sprawie pedofilii dopóki nie da sie głosu ofiarom: polityków, mahometan (ta jazda obowiązkowa akurat Polskę dopiero czeka), dziennikarzy, lekarzy, opiekunek i opiekunów w przedszkolu czy nauczycieli.

To, że koncesjonowani katoliccy dziennikarze pokroju Hołowni czy poganie z Tygodnika Powszechnego w swej emfazie zdolni są tylko do odczuwania wstydu na przemian z poczuciem winy to jeszcze głupstwo. Oburzające jest, że niektórzy księża w sposób żenujący i niedopuszczalny kajają się i słowami np. ks. prof. Andrzeja Kobylińskiego usiłują - niczym Zachodnia Europa uchodźcami – grzechem pedofilii poobdzielać radośnie i po równo cały Kościół. W rozmowie z portalem „Interia.pl” pada kuriozalne zdanie: „Potrzebna jest pilnie głęboka zmiana świadomości katolików w Polsce”. Wypraszam sobie. Ja wiem doskonale, że molestowanie dzieci jak równiez dorosłych to zbrodnia i zboczenie, więc proszę raczej skierować te słowa do tych duchownych i ich przełożonych, którzy taki proceder uprawiali względnie tuszowali. Ks. Prof. Kobyliński pomylił mnie z kard. Gulbinowiczem** albo z Głodziem. Nie mam obowiązku i nie poczuwam się do oglądania filmu Sekielskiego. Tak jak do filmu o aborcji, bo ja swego dziecka nie zamordowałem. Niech sobie ks. Głódź z Gulbinowiczem film Sekielskiego pooglądają.

*Andreas Günter Lubitz (ur. 18 grudnia 1987, zm. 24 marca 2015 w Prads-Haute-Bléone) – niemiecki pilot linii lotniczych Germanwings, należących do grupy Lufthansy. Lubitz był drugim pilotem w momencie katastrofy lotu Germanwings 9525, która wydarzyła się 24 marca 2015 roku na terenie Alp. Katastrofy nikt nie przeżył. Prowadzone śledztwo od początku kierowało się ku tezie, że Lubitz celowo skierował samolot ku ziemi i jest odpowiedzialny za śmierć swoją i 149 innych osób. Zrodlo: wikipedia.pl

**W Tomasza Terlikowskiego w rozmowie z Michałem Rachoniem to właśnie Gulbinowicz miał poręczać za jednego z księży pedofili występujących w filmie. Głódź z kolei był przełożonym Cybuli i JankowskiegoWykop Skomentuj35
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo