Literatura i okolice
"Your library is reflection of whou you are" Paul Theroux
6 obserwujących
24 notki
35k odsłon
1033 odsłony

Sekielski wypuszczając T-Shirt #TylkoNieMowNikomu zakpił z ofiar

Wykop Skomentuj18

Reakcje na podobno (nie oglądałem) wstrząsający film Sekielskiegio „Tylko nie mów nikomu” przeszły szybko w festiwal emocjonalnych wzburzeń. Od początku miałem wrażenie, że Himalaje egzaltacji na jakie wzniosą się czołowi publicyści katoliccy, popularni księża i zakonnicy skończa się upadkiem z grani w trzykilometrową przepaść groteski. Nawet mój wieloletni kaznodzieja, słynący z umiaru i powściągliwości, krakowski dominikanin - o. Jan Andrzej Kłoczowski, słynny „Kłocz” nie uniknął tego losu. Ojciec Kłoczowski smutnym prawie łamiącym się głosem mówi o najtrudniejszym dla niego momencie w historii swego kilkudziesięcioletniego kapłaństwa. Następnie homilia rośnie do rozmiaru minieseju w którym ostro i niestety wręcz klamliwie o. Jan rozlicza się z Kościołem po 1989 roku. O. Jacek Prusak z kolei grzmiał i pytał retorczynie jak biskupi tuszujący pedofilię mogli sprawować Eucharystię. Na marginesie. Szkoda, że żaden z powyższych kapłanów i wielu innych katolickich publicystów nigdy nie pozwolił sobie na podobne oburzenie wobec nawet może bardziej haniebnego grzechu jakim jest zabijanie nienarodzonych. Grzechem w środowisku piekielnym zwanym „załatwieniem problemu” albo „moim ciałem - moją sprawą”. To ostatnie, będące umyślną parodią słów Chrystusa mowiącego „Oto ciało moje” brzmi tak samo szatańsko jak napis zdobiący nową linię podkoszulków Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mówi nikomu”


W prywatnych rozmowach powiedziałem, że gdyby tego filmu nie wyprodukowano na potrzeby kampanii wyborczej i gdyby szalony polityczny rok 2019 nie był napięty i od samego poczatku pełen eventów (bo przecież z zabójstwa Adamowicza zrobiono event!), Kościół powinien był odczekać z miesiąc, aż choć trochę przerzedzi się kurz i na serio zwalczyć problem pedofilii. Zamiast tego mieliśmy dwutygodniowy festiwal ucięty nagle po nokaucie jakiego zaznała Koalicja Europejska. Na końcu okazuje się, że autor filmu jak gdyby nigdy nic - wypuszcza T-Shirt z gustownym plakatem promującym film!!! Ludzie!!! Czy wyobrażacie sobie, że ktoś wypuszcza T-Shirt reklamujący film „Shoah"? Albo „Archipelag Gułag”? Albo „Medaliony” Nałkowskiej? Na drugą nóżkę, szef fundacji „Nie lękajcie się” , całowany przez samego Papieża po rękach okazuje się...oszustem i wyłudzaczem pieniędzy.


Mój komentarz: tak, oczekuję naprawy, ale na warunach Papieża Benedykta XVI a nie na warunkach byłego TVNowskiego celebryty i jego szemranych kumpli z dziwnych fundacji. Oczekuję również, jak już wspomnialem – większej stanowczości wszystkich duchownych Świętego Kościoła Powszechnego wobec zabijania nienarodzonych. Te dwie opcje zerowe są konieczne, nawet kosztem większości katolików, którzy mieli by Kościół Święty opuścić.


Linki:


Homilia o. Jana Andrzeja Kloczowskiego 
Homilia o. Jacka Prosuaka 
List Benedykta XVI 

Wykop Skomentuj18
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo