Literatura i okolice
"Your library is reflection of whou you are" Paul Theroux
5 obserwujących
29 notek
43k odsłony
2536 odsłon

Rewelacje "Bilda" czyli kontrolne obniżanie ciśnienia

Wykop Skomentuj10

Doniesienia Bilda o uchodźcach wczasowiczach, bedące zresztą tajemnicą poliszynela traktuję wyłącznie jako kontrolne spusczenie pary z buzującego kotła. Coś jak koncesjonowane krytyczne artykuły w PRLowskich gazetac, albo dowcipy z milicjantów podczas rozmaitych komunistycznych kabaretów. Od początku kryzysu przeprowadza się takie kontrolne oburzenia. Przeżyłem ich kilka. Dyskutowano o ustalaniu wieku za pomocą dodatkowych badań, dyskutuje się o wielożeństwie i o przyznaniu prawa do ślubu z dziećmi, dyskutuje się o zakazie względnie prawie do noszenia chustek. A wszystko w tonie OBURZENIA.

Nasi rozkochani w dyskusjach i protokołach zachodni sąsiedzi znajdują w nich i teraz ukojenie. Owe dyskusje jednak służą wyłącznie ukojeniu a nie podjęciu działania. Jakiekolwiek krytyczne głosy nie są w tej dyskusji mile widziane. Może poza jednym Henrykiem Broderem robiącym za listek figowy. Sposób, ilość i intensywność z jaką wylewano pomyje na głowę Thilo Sarrazina  na okoliczność publikacji książki „Wrogie przejęcie” przebiły chyba nawet stachanowców z Wyborczej i OKO Press piszących o Kaczyńskim i o pedofilii w Kościele. Nie tylko nienawidzi się Sarrazina. Każdego skazuje się na ostracyzm, kto polemizuje z obecną polityka. Książki Laili Mirzo, Susanne Wiesinger, Abdela Samada zamilczano mimo, że są bestsellerami. 

Piszę to pamiętając nie tak odległe czasy, kiedy można było pójść na Sylwestra bez obawy, kiedy jarmarki bożonarodzeniowe kojarzyły się z zapachem pieczonych kasztanów i zapachem grzańca a nie betonowymi zasiekami. Wszystko to sprawi, że Niemcy niedługo pokochają i odkryją uroki domówek.
Wykop Skomentuj10
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka