Blog
logodygmat
nono
nono Internet dyskusji projektowej.
0 obserwujących 5 notek 11158 odsłon
nono, 9 kwietnia 2018 r.

Zadanie domowe dla Elona Muska - globalne zbliżenie idei i miary - "SpaceX Mars project"?

330 0 0 A A A

Motto: Zbliżenie idei i miary z kartą elektroniczną.

Przesłanka:

*
No ile się Elon Musk "na pokazywał"? No, a u mnie nie ma w kiosku możliwości elektroniczną kartą zbliżeniową wpłacić dotacji w złotówkach po bieżącym kursie względem pln 20 dolarów na lot transportowy rakiet "SpaceX Mars project", no dlaczego?
Na marsjański fundusz transportowy czyli nie na badania inżynierii materiałowej, nie na eksperymenty technologiczne, nie na wersje beta konstrukcji technicznych, itp., itd., ect., ect., i nie na patenty czyli na wszystko co gotowe do zamówienia/wyprodukowania, złożenia, załadowania i wysłania.
*
Kiedyś można było do NASA napisać list by przysyłali fotografie, za darmo, i przysłali, ale był hit. No a dziś nie ma w kiosku możliwość zrewanżować się i "cyknąć" e-kartą. Dlaczego w kiosku można tylko kupić, np., gazetę, lub opłacić 'totolotka', 'doładowanie telefonu', i inne, a nie jest możliwe wpłacenie nanodotacji na marsjański lot idei transportowej?
*
[sam do siebie - ech!, Elon, Elon, ...]
*
Wszystko musi być użytkowane na Ziemi i zmieścić się w ładowni rakiety wielokrotnego zastosowania, m.in., panele PV, moduły akumulatorów, e-automobil autonomiczny, mobilna kapsuła, satelity globalnetu, aby inżynierowie poszczególnych firm dysponowali jednym produktem na dwóch planetach. Ewentualnie w wersji zastosowanych materiałów. Wówczas potrzeba będzie wysyłania i właśnie do czynienia dostaw czy byłby przydatny marsjański fundusz transportowy? No bo przecież Elon Musk nie odda chyba ewolucji marsjańskiej giełdom i reklamom? Prawda? No chociaż po te $20 i na paragonie "SpaceX Mars project" lot nr ...
 
Jak w idei przedsięwzięcia publiczno-prywatnego ułożyć miarę metody marsjańskiego funduszu transportowego z ofertą w kiosku wpłaty nanodotacji na konto gromadzące pieniądze w celu wykonania usługi dostawy środków materialnych na Marsa?

DANE:
e~karta - kiosk - wpłata - Polska[pln|$]USA - fundusz - SpaceX - rakieta (załadunek/transport) - Mars

PRZYKŁAD 1:
e~karta - terminal wpłaty - Polska - "POLSA" - USA -  fundusz (lot idei) - SpaceX - rakieta (dostawa) - Mars

Oznaczenie "POLSA" to w idei przykładu wybór domeny funkcjonalności podmiotowej i przedmiotowej organizacji dedykowanej agendy krajowej do usługi na terenie Polski w zakresie obsługi nanodotacji na rzecz funduszu (lot idei) "SpaceX Mars project" w powiązaniu z działalnością Polskiej Agencji Kosmicznej.

PRZYKŁAD 2:
e~karta - bankomat - cel operacji - bank - "POLSA" - fundusz (lot idei) - SpaceX - rakieta (dostawa) - Mars

Kioskiem jest bankomat oferujący wybór opcji operacji zlecenia przez klienta wpłaty przez bank nanodotacji na rzecz funduszu (lot idei) "SpaceX Mars project" poprzez dokonanie przelewu z konta klienta banku na konto agendy w idei "POLSA" przykładu 1.

Kosmiczny lot transportowy to ruch idei. Lądowanie rakiety (dostawa) na Marsie określa miarę sukcesu.

************************************
Fot. Wikipedia. Bankomat
*********************************
Fot. Wikipedia. SpaceX
*************************************
Rys. The Elon Musk Story | 3D Animated

image

zlecenie wpłaty nanodotacji na lot idei

image

materializacja idei metodą dostawy

image

opcja w bankomacie wyboru usługi operacji zlecenia wpłaty nanodotacji celowej na "lot idei" "SpaceX Mars project"- dostawa środków materialnych dla rozwijania badań naukowych, inżynierii technologicznej i wzrostu zatrudnienia
fundusz dotacji celowej na transport międzyplanetarny "lot idei" "SpaceX Mars project" w celu budowy baz na Marsie dla badań naukowych, inżynierii materiałowej, technologii i techniki, przedsiębiorczości startup
pokrycie w określonym zakresie produktów i usług oraz w ustalonej wysokości kosztów dostawy środków materialnych w ramach "SpaceX Mars project" nie służących bezpośrednio kolonizacji planety (osady)

Rozważania o modelowaniu operacji finansowych funduszu transportowego "lot idei"  - dostawy materialne na Marsa. W tej idei fundusz nie ma odrębnego zarządu, co najwyżej w ramach SpaceX agendę d/s obsługi administracyjnej. Rozważania oparte są na określeniu "regulamin operacji finansowych". Strona publiczna i prywatna może opiniować regulamin. Opinie te mogą być wiążące dla SpaceX według odpowiednich przepisów prawa w USA:

**********************************
Wyciąg z regulaminu - wpłacając nanodatację na fundusz transportowy "lot idei" "SpaceX Mars project" wyrażasz zgodę na:
- wykorzystanie środków finansowych nanodotacji zgromadzonych na koncie funduszu przez dysponenta funduszu odpowiedzialnego za misje transportowe na planetę Mars w zakresie wydatków kwalifikowanych dotyczących produktów i usług określonych w załączniku do regulaminu operacji finansowych funduszu;

*********************************
firma SpaceX dysponentem środków finansowych funduszu "lot idei" "SpaceX Mars project" według własnej metody zarządczej

Marketing:

Lecimy dalej - na Marsa!

Wpłać nanodotację w wysokości $20 na marsjańską misję transportową. Przyjmujemy to  wyzwanie i zlecenie.

**********************************
Środki finansowe funduszu wydawane są wyłącznie na produkty i usługi bezpośrednio związane z wykonaniem misji transportowej na Marsa wraz z uwzględnieniem tzw. "okna czasowego" startu (Mars i Ziemia są w optymalnej konfiguracji względem siebie dla misji transportowych raz na 26 miesięcy). Zatem nie ingerują w domenę nabywczą akcji, instrumentów finansowych, itp.

nanodotacje - fundusz
Elon Musk - CEO SpaceX
Rada Nadzorcza SpaceX
giełda - akcje
Sufitologia ekonomiczna:
- liczba nanododacji $20 w roku 50 mln, w tym 25 mln w USA i 25 mln spoza USA, roczne wpływy rzędu $1mld (minus koszty "dotarcia" dotacji na konto funduszu - usługi związane z wykorzystaniem kiosku, podatki)
Sufitologia misji pro futuro:
- 20 misji BFR ("Big Flying Rocket") w danym okienku czasowym Ziemia-Mars;
rynek wyraża wolę dostosowania się do okienka czasowego Ziemia-Mars w celu synergii pozytywnych efektów działania funduszu
image

Rys. SpaceX Mars

Określenie "nanodotacja" ma na uwadze powszechną możliwość dokonania, np., przez klienta banku, indywidualnego zlecenia w bankomacie usługi przelewu wpłaty w ustalonym zakresie wysokości, np., równowartości w pln 20 dolarów, na wybrany projekt, np., jak w idei "SpaceX Mars project" lub jego zakres, np., dostawa środków materialnych na Marsa. Oznaczenie "nano" ma na celu wskazanie skali jednorazowej wpłaty dotacji względem potrzeb celu, na który jest przeznaczona, co oznacza, że osiągnięcie w wymaganej ilości środków finansowych wymaga znaczącej "skali społecznościowej" (globalnej, luźnej, niezorganizowanej formalnie, dobrowolne, charytatywne, wpłaty nanodotacji) dla tej idei i miary metody współdziałania. Produkty kosmiczne, zastosowane pro futuro na Marsie,  wymagają wyższej niż na Ziemi jakości. Istotny jest również recykling w warunkach planetarnych Ziemi i Marsa. Zatem zachodzi potencjalna otwartość na nowe modele biznesowe, wynalazki, technologie i techniki. Wszystko co związane będzie z wysłaniem na Marsa (produkty i usługi), będzie związane z zużyciem na Ziemi energii i jej mocy.

Opublikowano: 09.04.2018 18:00. Ostatnia aktualizacja: 18.04.2018 00:33.
Autor: nono
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Logodygmat - jeden wszechświat, jeden ruch, jedna teoria, jeden duch. * Nie ma widzenia bez rozróżnienia. * Rozróżnia się efektem oddziaływania z fotonami/falą elektromagnetyczną i/lub ich źródłem. * Ufizycznienia nie zmieniają determinizmu geometrycznego. * Idea i miara paradygmatu pochodzi z logodygmatu. * Umysł jest oddziaływaniem ufizycznień idei i miary. * W przyrodzie są tylko dźwięki i więcej nie ma w naturze muzyki. * Poezja jest fizyką bez matematyki. * Nie ma takiej polityki, która byłaby silniejsza od fizyki. * W polityce tylko pogoda czyni spontaniczność, bo taki mamy klimat. * Nie ma euro na tace, bo słaba gospodarka i płace. * Jądro planety stygnie, Ziemia się zapada, rośnie w siłę natury globalna zagłada. * Ziemia jest granicą, której inteligencja nie przekroczy - Księżyc jest granicą Ziemi. * Jak tylko będzie kasa to lecimy dalej - na Marsa. * Tylko inteligencja wybiera kierunek, a wszystko inne przemieszcza się według praw natury. * Księżyc nazbyt daleko, Międzynarodowa Stacja Kosmiczna nazbyt ciężka, Mars bez zysku. * Gdy kosmolog pozna ruch zwany wszechświatem, to uzna, że to co zaistniało fizycznie, stało się logicznie. * Umieć opisać ruch zwany wszechświatem hipotez zatem nie czynić. * Od zarania dziejów Ziemia w przyszłość się toczy ciągle jednak powracając do tego samego miejsca. * Najdalej na Ziemi można dojść tylko do tego samego miejsca. * Światło prawdę niesie w laboratorium i w niebiesie. * Więcej światła w światłowodach! * Tylko wówczas człowiek opuści "jaskinię Platona", gdy na skrzydłach światła wolności grawitację pokona. * Światło przemienia ruch w myśl, a myśl przemienia ruch w czyn. * Nie jest możliwe wymyślenie fizyki rzeczy niemożliwych. * Jaka idea, taki silnik, a każdy silnik ma swojego inwestora. * Jakie oddziaływanie na materię, taki pomysł na patent. * Tylko to co jest tym samym oddziałuje ze sobą. * Pierwszy nadaje ton idei i jej narracji albo go straci, gdy nie nadąży na ścieżce innowacji. Koniec. *** Zdjęcie w tle: Prometheus, polski superkomputer, Akademickie Centrum Komputerowe Cyfronet AGH w Krakowie.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Motto: Wskazanie prawd i odtajnienie miary czasu.Przesłanka: 2P3,8 - "Niech zaś dla was,...
  • Wiadomość przyszłości: Zielone Elizjum w Izraelu za 20 mld zł wybuduje Agencja Wykonawcza...
  • Wiadomość przyszłości: Stocznie w Polsce otrzymają od rządu zlecenia na 25 mld zł budowy...

Tematy w dziale Technologie