Czas był zawsze.
Za przesłankę powiadam wam...
2 obserwujących
27 notek
60k odsłon
132 odsłony

Osada na Marsie to wyzwanie teologiczne czy tylko dla organizacji pracy?

Wikipedia: Niña - jeden z trzech statków biorących udział w pierwszej wyprawie Krzysztofa Kolumba w poszukiwaniu nowej drogi do Indii w 1492 roku.
Wikipedia: Niña - jeden z trzech statków biorących udział w pierwszej wyprawie Krzysztofa Kolumba w poszukiwaniu nowej drogi do Indii w 1492 roku.
Wykop Skomentuj

Motto: "Niechaj zbiorą się wody spod nieba w jedno miejsce i niech się ukaże powierzchnia sucha!" - Księga Rodzaju, 1/9.

Przesłanka:
Wyprawa osadnicza człowieka na planetę Mars.
Po której stronie biblijnego sklepienia jest Mars?
Żydzi chcą na Marsa. Eksperyment na pustyni symulacją życia na Czerwonej Planecie.

teologia kosmiczna -> teologia marsjańska -> teologia ziemska -> domena przemysłu i usług -> zawody kwalifikowane -> zatrudnienie -> zakres pracy -> stawka płacy

Jakie okoliczności fizyczne musiałyby zajść w Układzie Słonecznym, aby planeta Ziemia "grawitacją" ściągnęła najwięcej z przestrzeni kosmicznej cząsteczek wody? Czy istotne musiałaby być warunki fizyczne na Ziemi utrzymujące formę ich stanu skupienia?
Metoda transportu człowieka na Marsa oparta jest na tym samym ułożeniu jakie używanie jest w formie samochodu - napęd skonstruowany inżynierią wiedzy i umiejętności, technologią i techniką, wykorzystującą zasadę zachowania pędu i termodynamikę. Za przesłankę przyjmuje się, że jest możliwości fizyczna wymagająca zaangażowania czasu i pieniędzy poprzez organizację pracy.

Zauważmy, np., jakie jest na Ziemi ułożenie organizacyjne związane z dyscypliną sportową - piłka nożna. Od pasji grania na podwórku, poprzez kluby sportowe, po mundial. Czy podobnie może być z wyprawą osadniczą na Marsa? Można na placach zabaw zbudować marsjańską aranżację. Mars pojawi się w promocji produktów spożywczych oraz kondycji fizycznej i intelektualnej. W zarządzaniu zaangażowania w czasie, w energetyce, w marketingu jakości produktów i gospodarce odpadami... I w konkurencyjności portali społecznościowych. Trend Salonu nie ominie.
***
USA - Polska, finansowanie przez Rzeczpospolitą misji osadniczej na Marsie.

Motto: Inżynier Noe.
image
Arka Noego - Zwierzęta wchodzące do arki, obraz Edwarda Hicksa.

Przesłanka:
1 mld 350 mln zł tyle państwo przeznacza na nauczanie religii w Polsce
1 mld 350 mln zł tyle państwo przeznacza dla misji osadniczej na Marsa
*
W tym ułożeniu z okazji wizyty w Polsce prezydenta USA podjęta jest umowa - szkic:
...w imieniu narodów Stanów Zjednoczonych Ameryki i Rzeczypospolitej Polskiej, podejmujemy kontrakt na okres 10 lat obejmujący wykonanie przedsięwzięcie na rzecz programu pod nazwą "Trump Space Towers for Mars", planowanego w USA, tworzącego pomiędzy USA i Polską warunki działania dla nauki i przedsiębiorczości poprzez fundusz rozwoju technologii i techniki oraz metod wyprawy i utrzymania misji osadniczej na Marsie wraz z działaniami na rzecz transatlantyckiego bezpieczeństwa w ramach metody pod nazwą "Fort Trump", planowanej w Polsce. W celu realizacji kontraktu Rzeczpospolita Polska zobowiązuje się do przekazania dotacji w wysokości określonej w protokole nr 1 do niniejszego kontraktu, a Stany Zjednoczone Ameryki zobowiązują się do wyposażenia na terenie Polski zgodnie z protokołem nr 2 do niniejszego kontraktu. Jednocześnie strony uzgadniają, że protokoły nr 1 i nr 2 obejmują wstępny, ramowy, wykaz działań i w czasie realizacji kontraktu będą stosownie rozwijane.
*
W jakich zakresach wartości pojęć planetologi zawarte jest życie człowieka na Ziemi, np., dla:
- siły ciążenia,
- temperatury,
- organizmu,
- homeostazy,
- inne.
***
"Trump Space Towers for Mars"

Przesłanka:
Bit i masa.
USA-Polska fundusz rozwoju technologii i techniki oraz metod wyprawy osadniczej na Marsa.
image
"Bit i dolar" - fotoimpresja: The Elon Musk Story | 3D Animated.
autonomiczny, nietranzytowy, punkt węzłowy, globalnej sieci internetowej w Polsce

Przesłanki są z przełomu XX i XXI wieku. Pierwszą była "bit i masa". Pochodzi ot "bity i atomy", gdzie zamienione jest "atomy" na "masa" w kontekście transatlantyckim - transport. W polsko-amerykańskim przedsięwzięciu marsjańskim jest nie tylko szerokopasmowe transatlantyckie łącze globalnetu, ale oznacza to również lot wielu osób pomiędzy Polską i USA (dolar i masa). W tym ułożeniu bit staje się kodem dla transferu danych, informacji, wiedzy i umiejętności, oraz transakcji finansowych, konferencji multimedialnych, a masa reprezentacją wobec środków transportowych metod morskich i lotniczych.

Elon Musk prezentuje wizje wyprawy osadniczej na Marsa, ale to "pop-front" promocyjny, marketing społecznościowy. Na ziemskim wejściu zintegrowane są porty "Trump Space Towers for Mars", a na jej zapleczu system bazy danych. Bank międzyplanetarnej inżynierii. Wszystko w eksporcie marsjańskim musi być zapisane w formie reprezentacji w archiwum wraz z kopią i odpowiednio udostępnione dla kultury, naukowców i inżynierów, biznesu i polityki, aby gromadzić kapitał intelektualny w celu utrzymania osady na Marsie. Nadzwyczajna, globalna, konfrontacja wiedzy i wyobraźni, wydarzeń planowanych i zdarzeń nieprzewidzianych.
Przedsięwzięcie  - "lecimy dalej - na Marsa" - jest działaniem budowlanym. Jest nadzwyczajnie ryzykowne. Trzeba zapewnić przez wiele lat, dekad, stały dobrze płatny angaż. Zarabiający w tej domenie, dziennikarze, nauczyciele, naukowcy, inżynierowie, przedsiębiorczy, politycy, menadżerowie marketingu, promotorzy i admini metod społecznościowych..., będą globalną elitą zawodową. Nie ma jednak pozytywnych przesłanek wobec organizmu człowieka pod wpływem mniejszej na Marsie siły ciążenia względem jej ewolucyjnego wpływu na Ziemi - w życiu osadniczym na Marsie muszą się urodzić dzieci. Sytuacja energetyczna osadników na Marsie jest kluczowa dla technologii i techniki, a utrzymanie przedsięwzięcia zależy do sytuacji energetycznej na Ziemi. Kto będzie rządził wyprawą osadniczą na Marsa, to musi rządzić zabezpieczeniem metod energetycznych dla utrzymania jej przemysłu i usług na Ziemi.

image
Fotoimpresja - wieża startu rakiet: The Elon Musk Story | 3D Animated.
Atut - kosmiczne wieże misji na Marsa względem tzw. okienka startowego na Marsa.

image
"Lot idei" - inspiracja: The Elon Musk Story | 3D Animated.

Przesłanka: Fotoimpresja - ogród w rakiecie?

image
The Elon Musk Story | 3D Animated
W pierwszej rakiecie SpaceX lądującej na Marsie laboratorium ogrodnicze. Czy na Ziemi można by było przetestować dobór roślin?

*
Przesłanka: Pieszo, okrętem, rakietą.

Zadanie:
Według umownej stali o wartości od 0 do 10 wskaż poziom ryzyka dla następujących przedsięwzięć:
1]. Przejście Żydów z niewoli egipskiej do "Ziemi Obiecanej".
2]. Rejs Arki Noego.
3]. Wyprawa morska Krzysztofa Kolumba w poszukiwaniu nowej drogi do Indii.
4]. Lot misji osadniczej na Marsa.

*
Internet:

Szkic przedstawiający karawelę Niña.

Arka Noego - Zwierzęta wchodzące do arki, obraz Edwarda Hicksa.

The Elon Musk Story | 3D Animated.

AI SpaceFactory - MARSHA - Our Vertical Martian Future - Part One.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie