Czas był zawsze.
Za przesłankę powiadam wam...
2 obserwujących
27 notek
60k odsłon
121 odsłon

"Trump Space Towers for Mars" - czy to dobry pomysł dla prezydenta USA?

Elon Musk Mars City by 2050.
Elon Musk Mars City by 2050.
Wykop Skomentuj9

Motto: Elon Musk Mars City by 2050.

Przesłanka:
Czy byłby możliwy kosmiczny program prezydenta USA - "Trump Space Towers for Mars"?

Inspiracja: Trump World Tower

Idea:
Wiele wież startowych wraz z obsługą dla rakiet wyprawy osadniczej na Marsa oraz produkcja rakiet towarowych.

Miara:
Ile rakiet towarowych z misją transportową na Marsa mogłoby jednocześnie polecieć z USA w dogodnym czasie tzw. okienka startowego (raz na 26 miesięcy)?

Załóżmy, że zrealizowanych byłoby 5 misji, każda co 26 miesięcy, i w każdej dociera na Marsa po 5 rakiet transportowych tak, że w 10-ciu rakietach ląduje łącznie na Marsie 1000 osób (10 * 100 osób). Razem okres czasu realizacji to 130 miesięcy, czyli 11 lat. Zatem, czy w tym lub w innym, w jakim ułożeniu, prezydent USA mógłby ogłosić, że od daty pierwszego lotu misji towarowej w ciągu 10 lat na Marsie wyląduje 1000 osób?

Czy prezydent USA byłby zainteresowany przedsięwzięciem "Trump Space Towers for Mars"?

Kiedy ludzie będą na Marsie, będą w praktyce dostarczać informacje, co i jak działa, na ile rzeczywiście jest przydatne, jaki efekt jakości materiału? Wobec krytycznych zasobów dla ludzi na Marsie nowe rozwiązanie musi być dostarczone w kolejnej misji w ramach czasu okienka startowego. Zatem pojawić się może i raczej należałoby uwzględnić, że się pojawi, konieczność szybszego działania firm w zakresie poprawienia innowacji.

Nono układa tak wizję "skali w przemówieniu Trumpa":
Trzy rakiety towarowe lecące jednocześnie to minimum, ale za to nie ma premii, jest od 5-ciu:
image
"Lot idei" - inspiracja: The Elon Musk Story | 3D Animated.

*
Przesłanka: Od programu Apollo do kryzysu naftowego.

ostatnia misja załogowa na Księżyc - grudzień 1972 r. ~ październik 1973 r. - kryzys naftowy, embargo, szok energetyczny

Zatem program "lecimy dalej - na Marsa" wyprawy osadniczej musiałby być wzmocniony ochroną energetyczną dla firm.

*

Motto: Eksport bez importu.

Przesłanka: Kennedy i Trump -  czym dysponował wówczas, a czym dysponuje współcześnie, prezydent USA?

Program Apollo został ogłoszony przez prezydenta Johna Kennedy'ego 25 maja 1961 r. podczas przemówienia w Kongresie (półtora miesiąca wcześniej poleciał w Kosmos pierwszy człowiek — Jurij Gagarin). Program był zrealizowany w latach 1966-1972, a jego celem było lądowanie człowieka na Księżycu i bezpieczny powrót na Ziemię.

Lot na Księżyc i Marsa łączy metoda rakietowa środka transportu, trzeba dostarczać sprzęt i materiały. To produkcja powiązana z usługami eksportu bez importu.

image

fot. The Elon Musk Story | 3D Animated.

W idei misji osadniczej, Donald Trump, raczej nie ogłosiłby, o wyprawie "tam i powrót", nawet dysponując możliwością powrotu, celem jest strzałka ruchu, kierunek "tam". Potrzebny jest kosmiczny port towarowy, wiele wież startowych, "Trump Space Towers for Mars", i zintegrowanie misji towarowych w okresie czasu tzw. okienka startowego na Marsa. W istocie rzeczy pospolitej w globalnej promocji przedsięwzięcia byłaby potrzeba ukazania jak na Ziemi rozwijać osadę na Marsie? Zatem czy Trump miałby o wiele większe wyzwanie w Kongresie dla przemówienia o misji osadniczej na Marsie, niż miał Kennedy o misji Apollo na Księżyc w celu uczynienia sukcesu lądowania i powrotu astronautów?

Internet: The Elon Musk Story | 3D Animated.

*

Motto: Lecimy dalej - na Marsa.

Konkurencyjność USA napędzana zaufaniem Kongresu Stanów Zjednoczonych.

image
Wikipedia: Kongres Stanów Zjednoczonych, Kapitol, Waszyngton.


image
W tym ułożeniu NASA dysponuje co dekadę, na dekadę, kwotą$10 mld w celu udzielenia dotacji na projekty kwalifikowane dotyczące transportu środków i wyposażenia misji osadniczej na Marsie. NASA przyjmuje wnioski od firm o przyznanie dotacji i przydziela kwoty oraz prowadzi stronę internetową, na której firmy same prezentują rozliczenie kwoty otrzymanej dotacji.

Czy Donald Trump wprowadziłby pilotaż na fundusz, np., $1mld?

Jak określić wskaźnik zaufania?

Macierz postępu AGH x NBP (A - aktywność, G - gospodarka, H - humanizm, N - nauka, B - biznes, P - polityka):
image

Wikipedia:
Kongres Stanów Zjednoczonych, Kapitol Stanów Zjednoczonych Waszyngton.
Ziemia i Mars w identycznej skali.

***

KRÓTKA HISTORIA PROMOCJI NA TWITTER

"Trump Space Towers for Mars" in Indianapolis, Indiana tomorrow? 25 kwietnia 2019 r.

Motto: Globalnet.

Przesłanka: Środki telekomunikacji elektronicznej.

Pytanie: "Trump Space Towers for Mars" - czy to dobry pomysł dla prezydenta USA? Program - wiele kosmicznych wież z obsługą do startu rakiet wyprawy osadniczej na Marsa? Ziemia (USA, Trump Space Towers for Mars) - czas na start, 5 rakiet towarowych, co 26 miesięcy - Mars.

Google tłumacz:
Question: "Trump Space Towers for Mars" - is that a good idea for the US President? The program - many cosmic towers with support for launching rockets of a settlement trip to Mars? Earth (USA, Trump Space Towers for Mars) - time to start, 5 cargo launches, every 26 months - Mars.

*

image

Przyjęte będzie przez internet dyskusji projektowej w USA?

***
image
*
image
*
image
*
image

***
I konto na twitter zablokowane. Do tłitu z pytaniem były dodane kolejne, rozwinięcia. Na przykład. W kolejnych tłitach do NASA było o tym, że to bardzo duża i trwała organizacja pracy, i o wybranym przykładzie poglądowego modelu, że NASA buduje "Trump Space Towers for Mars" i układ portów kosmicznych na giełdę akcyjną przekazuje dla firm. I o ułożeniu: Załóżmy, że zrealizowanych byłoby 5 misji, każda co 26 miesięcy, i w każdej dociera na Marsa po 5 rakiet transportowych, w 10-ciu rakietach ląduje łącznie na Marsie 1000 osób. Czy prezydent USA mógłby ogłosić, że od daty pierwszego lądowania misji towarowej, po tym wydarzeniu, w ciągu następnych 10-ciu lat na Marsie wyląduje 1000 osób? O tym ostatni tłit już chyba nie doszedł. Pojawił się komunikat, że coś poszło nie tak na koncie, i ups, szlaban techniczny.

I PO TEMACIE.

Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka