london
Wielbiciel pięknych kobiet, dobrego alkoholu i tytoniu. Serce po prawej stronie.
5 obserwujących
84 notki
30k odsłon
  406   0

Nie Biden, nie Putin tylko zwykła Gafa rządzi światem

Drobny żart – ta Gafa, właściwie GAFA, to nie byle co. To chyba dzisiaj największa potęga na świecie. Nowa Banda Czworga, nieformalny oligopol rządzący światowym Internetem.

Akronim GAFA to Google, Amazon, Facebook i Apple 

                   image

Trigger...

W nauce to oznacza coś, co powoduje rozpoczęcie reakcji.

W życiu też tak jest. Czy to jakaś decyzja, czy przypadek, wyzwalają one ciąg reakcji i efektów. Często trudnych do przewidzenia. Brak mi właściwego odpowiednika w języku polskim. Najprościej tłumaczy się to słowo jako spust karabinu, czy pistoletu. Po prostu cyngiel... Lecz to także nazwa jakiegoś czynnika sprawczego. Czyli to również powód, przyczyna... 

Jednakże, gdy słowo trigger potraktujemy jako czasownik, co w języku angielskim jest naturalne, to mamy bogaty zestaw znaczeń: - wyzwalać coś(link is external), uruchamiać coś(link is external), powodować coś(link is external), wywołać coś(link is external), pociągać za sobą(link is external) ... 

Toteż zapytam – czy wirus SARS-CoV-2 wyzwolił, pociągnął za sobą ruchy społeczne, które tliły się od dawna, by zaatakować, obalić rządy, zniszczyć kruchą demokrację, ba, rozwalić całą cywilizację i porządek świata, po to by przejąć władzę nad ludzkością? 

To nie Armagedon. To nie są sprawy boskie i ostateczna rozprawa dobra ze złem. To są wyłącznie sprawy ludzkie. Choć może nie całkiem. Może istoty, które długo prały nam mózgi, niepokornym strzelały z pistoletu w potylicę, napuszczały jednych na drugich, cały czas operując kłamstwem, oszustwem i przestępstwem to nie całkiem ludzkie stworzenia. Jakieś mutacje, abo tylko chore osobniki. Fałszem tak cynicznym i bezczelnym, że rozwalając czołgami Budapeszt, czy Pragę, albo wypuszczając oszalałe tłumy prowadzone przez prowokatorów w Seattle, czy Portland, głosili swoim ofiarom i całemu światu – Niesiemy wam pokój! 

Taka obłuda i zakłamanie...

Pamiętamy, jak 30 czerwca 1793 roku, gdy różne krwiożercze typy wywołały Wielką Rewolucję Francuską, z czego nie tylko Francuzi, ale cały "postępowy" świat był dumny. Pokazano hasło - Liberté, égalité, fraternité, ou la mort. Wolność, równość, braterstwo... albo śmierć. Bardzo znamienne hasło. To właściwie stało się początkiem końca. Ktoś się zapyta – jakiego końca? Czyjego końca? 

Naszego końca!

Niemalże natychmiast usunięto końcowe ou la mort – albo śmierć. Poniewczasie rewolucjoniści zorientowali się, że ich hasło zbyt dobitnie obiecuje fałszywy raj. Bo jak się nie zgadzasz, na narzuconą wolność, równość i braterstwo, to czeka ciebie kulka w łeb. Rudymenty komunizmu, zbrodniczej, a nawet szatańskiej ideologii, opartej na zbrodni, kłamstwie, nienawiści i pogardzie, gdzie fraternité jest kpiącym chichotem demonów, gdyż komunizm, czysty despotyzm, nigdy nie myślał o braterstwie i równości wszystkich ludzi, właśnie wykiełkowały w tym francuskim rewolucyjnym dramacie i długo nie było takiego mądrego, by zauważył zagrożenie i ostrzegł przed niebezpieczeństwem, które może się rozwinąć z tej pseudo utopii trzech słów, gdy wykreślono pospiesznie ou la mort. Pokłosiem tego, że nikt przez długie lata nie zorientował się, gdy kiełkowały takie paskudztwa, jak socjalizm, anarchizm i na końcu komunizm; także liberalizm – libertarianizm – libertynizm kiełkowały, by dać światu takie potwory, jakby z baśni braci Grimm, lub ojca horrorów Howarda Phillipsa Lovecrafta - Stalina, Hitlera, Mao Zedonga, Pol Pota, czy Che Guevarrę; którzy swoimi działaniami doprowadzili do śmierci setek milionów ludzi na całym świecie; i nie tylko doprowadzili do ludobójstwa, lecz także do nędzy, głodu, nieszczęść i cierpienia. Hitleryzm – wszystko, co wiązało się ze zbrodniami dokonanymi przez Niemcy – całe Niemcy, a co dzisiaj dla zdjęcia z tego narodu światowej hańby, nazywa się nazizmem (posuwając się do takiego absurdu, że to naziści, jacyś kosmici na początku podbiły niewinnych Niemców), jest moralnie i prawnie potępione. Do tego stopnia, że odwoływanie się do tego jest surowo karane. Świat nie uczynił tego samego w stosunku do komunizmu. Choć w dużym stopniu Hitler i jego zbrodnicze hordy, pełnymi garściami czerpały inspiracje z bolszewizmu – sowieckiego komunizmu. Jak to określił najmądrzejszy naszych czasów prezydent USA – Ronald Reagan – z imperium zła. 

Przez tą światową głupotę, zaniechanie lub gnuśność, a może po prostu przez słabość w kontrze do podstępnego, zawsze w szatańskim cieniu wroga, mamy właśnie dziejące się wydarzenia roku 2020 i następnego. 2021. 

** Wirus który spowodował ostateczną wojnę o świat ** 

Jako Polacy, gdy w 2015 roku konserwatywne i prawicowe ugrupowanie w końcu wygrało i przegoniło liberalnych lewaków, a po prawdzie szubrawców, złodziei i oszustów, popełniliśmy poważny błąd. Wbrew radom tak wielkich teoretyków sztuki wojennej i polityki, która jest również sztuką wojenną, tylko bez czołgów i karabinów; jak Sun Zi (V wiek p.n.e.) , Wegecjusz ("si vis pacem, para bellum" ), (IV wiek n.e.), Machiavelli (XV wiek), czy von Clausewitz (XVIII wiek) – pokonaliśmy wroga, ale go nie zniszczyliśmy. 

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale