london
Wielbiciel pięknych kobiet, dobrego alkoholu i tytoniu. Serce po prawej stronie.
5 obserwujących
84 notki
30k odsłon
  251   0

Niemcy dobrze płacą, Soros finansuje... to się zawsze jakieś sprzedajne krowy znajdą


Po kiego grzyba na polskim rynku medialnym legalnie działa taki Onet naszpikowany niemiecką agenturą wpływu? Niemoc państwa polskiego poraża. Bantustan. Mam nadzieję, że choć fabryka broni Łucznik zaskarży ten medialny ściek za wiadomy paszkwil i puści Goebbelsów w skarpetkach

Niemcy dobrze płacą, Soros finansuje... to się zawsze jakieś sprzedajne krowy znajdą

Gdy w 2013 r. dziennikarz Agory Łukasz Cichy testował karabinek Grot, to pochwałom nie było końca. Nie zacinał się, nie giął. I tak dalej, moi mili

Z dumy pękali..A ile nagród odebrał za rządów PO-PSL

image

Polecam ten tekst


Karabinek MSB"Grot"- to nowa generacja polskiej broni. Zagrożenie dla przeciwnika ?

image


"Grot" to, jak podają eksperci wojskowi, nowoczesna broń, opracowana od podstaw w ostatniej dekadzie, ale oparta o takie konstrukcje jak karabinek modułowy Lantan. Rozwiązania zastosowane w systemie MSBS są objęte ochroną prawną, którą stanowi: pięć patentów, sześć przemysłowych wzorów wspólnotowych oraz jeden wzór przemysłowy.

Karabinki Grot trafiają nie tylko do jednostek WOT, ale również do oddziałów wojsk operacyjnych. W obecnej chwili brak jest oficjalnych danych jakie to mogą być jednostki. Ze względu na ich pełną zgodność ze standardem STANAG logiczne byłoby wyposażenie w MSBS Grot żołnierzy biorących udział w misjach sojuszniczych, ale również współpracującymi z jednostkami NATO w Polsce. W taki sam sposób należy wskazać na możliwe wprowadzanie ich sukcesywnie do jednostek współdziałających z tworzonymi kolejno brygadami WOT, w celu unifikacji. 

Testy nie ujawniły istotnych wad konstrukcji, ale raczej uwidoczniły nawyki użytkowników. Dla żołnierzy szkolonych na Berylach jest to na przykład nowy dla nich celownik przezierny, który posiada zamiast klasycznej szczerbinki przeziernik z otworem w którym należy zgrać muszkę. 

Żołnierze Wojsk Specjalnych, którzy najczęściej posługują się karabinkami HK416 narzekają na twardy „ogólnowojskowy” spust (broń komandosów ma zwykle wyczynowe układy spustowe o mniejszej sile nacisku) oraz inny układ bezpiecznika-przełącznika rodzaju ognia, który ma skok 45 stopni (broń komandosów ma zwykle 90 stopni, co powoduje odruchowe przełączenie broni na ogień ciągły zamiast pojedynczy). Ale w MSBS mogą być używane również komponenty inne, niż krajowe. Jest on pierwszym polskim karabinkiem w pełni zgodnym ze standardami NATO. Posiada nie tylko szyny Picantinny, które można dowolnie konfigurować, ale może być zasilany standardowymi magazynkami STANAG, takimi jak niemiecki HK416, brytyjski SA80 czy czeski Bren2 albo amerykański M4. Podczas testów w WOT sprawdzono funkcjonowanie broni z kilkudziesięcioma różnej produkcji magazynkami. (https://www.defence24.pl/karabinek-msbs-grot-nowa-generacja-polskiej-broni-analiza). 

Dzisiaj gdy Siły Zbrojne Ukrainy starają się o zakup dużej części tych właśnie karabinków polskiej produkcji wymyślonej przez polskich inżynierów i produkowanych w Polskiej Grupie Zbrojeniowej był on tzw."solą w oku" Niemców starających się o ten lukratywny kontrakt. 

Nie ma co się dziwić, że Niemiecki Onet zaatakował polską myśl techniczną twierdząc bezprawnie,że to"bubel". Co jest kłamstwem, jak podają eksperci z dziedziny wojskowości wraz z Ministrem Obrony Narodowej. Cel jakim Onet zaatakował Wojsko Polskie w tym narodowy przemysł zbrojeniowy został ujawniony już publicznie. SKANDAL, celowe działanie, a może zwykła Niemiecka polityka krętactw, kłamstw patrz Nord Stream 2,szczepionki na Covid 19, polityka historyczna w tym słynne " Polskie obozy" Itd...dziwne ,ze Platforma Obywatelska atakuje krajowy przemysł wtórując w tym portalowi Onet. Cóż swój swego popiera. Jak pamiętamy z relacji założycieli tej partii, to Niemcy ją finansowali co co się dziwić takim postawom. 

Jaka z tego nauczka na przyszłość, są według mnie co najmniej dwie. Jedna to NATYCHMIASTOWA repolonizacja mediów co już rozpoczyna "ORLEN", druga to reparacje wojenne za zamordowanie 6 milionów Polaków i zniszczenie kraju.

https://niepoprawni.pl/blog/tezeusz/karabinek-msbgrot-to-nowa-generacja-polskiej-broni-zagrozenie-dla-przeciwnika


Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale