17 obserwujących
253 notki
253k odsłony
  452   1

Tam jest najwięcej dusz, które nie dowierzały, że jest piekło

Ja, Siostra Faustyna, z rozkazu Bożego byłam w przepaściach piekła na to, aby mówić duszom i świadczyć, że piekło jest...

...To com napisała, jest słabym cieniem rzeczy, które widziałam.

Jedno zauważyłam, że tam jest najwięcej dusz, które nie dowierzały, że jest piekło... (Dz 741)

Nawet gdyby tak było, że możemy jednak wybrać, nie ma żadnej pewności, że po grzesznym życiu będziemy zdolni do podjęcia dobrej decyzji całkowitego zatracenia się w Bogu. O ile dobrze wiemy, każdy anioł jest o całe niebo mądrzejszy niż najmądrzejszy z ludzi. (W kontekście aniołów zbuntowanych przeciw Bogu, ten związek frazeologiczny, „być o niebo mądrzejszy”, nabiera specyficznego znaczenia) A jednak 30% aniołów odrzuciło Boga pomimo swej mądrości i tego, że widziało na własne oczy Jego majestat, piękno i dobro, to znaczy, że wybór w chwili śmierci nie jest wcale taki jednoznaczny!

Wiara w prawdziwość twierdzenia o pustym piekle nie jest bezkarna. Ona usypia czujność. Bardzo chętnie gotowi jesteśmy nakłonić ucha, gdy ktoś mówi to, co chcemy usłyszeć. Pokusa wiary w najlepszą dla nas, a nie w realną przyszłość, jest cechą ludzką. Jakże uspokajające by było, gdyby tak się dało: hulaj dusza całe życie, piekła nie ma! A jak jest, to i tak na końcu Pan mnie spyta gdzie chcę się znaleźć, może trochę palcem pogrozi, ale potem pogłaska po główce i powie, że jak nie chcę iść do piekła, to nie. I luzik... I spoko... Ale skąd wynika takie przekonanie? Bo nie ze źródła. Nie z Objawienia. Nie z Pisma Świętego. Zatem skąd?

Jest coś, co mnie najbardziej martwi. Ci, którzy sieją zgorszenie, którzy swoimi słowami wprowadzają innych ludzi w błąd, oni też zostaną ukarani:

Rzekł znowu do swoich uczniów: „Niepodobna, żeby nie przyszły zgorszenia; lecz biada temu, przez którego przychodzą. Byłoby lepiej dla niego, gdyby kamień młyński zawieszono mu u szyi i wrzucono go w morze, niż żeby miał być powodem grzechu jednego z tych małych. Uważajcie na siebie!” (Łk 17,1-2)

Dlatego bardzo mocno powinniśmy się modlić o łaskę nawrócenia dla wszystkich tych, którzy mówią nam, że piekło będzie puste...


Lech Mucha

Tekst ukazał się w miesięczniku Polska Niepodległa.

Lubię to! Skomentuj20 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo