0 obserwujących
18 notek
4150 odsłon
  464   0

Hiena roku - murowany faworyt

Zakładów co prawda nie będę przyjmował, dopóki nie poznam składu jury - to może mieć decydujący wpływ na werdykt. Wszak już Rada Etyki Mediów pokazała, że słowo etyka można rozumieć na wiele sposobów. Ale wracając do tematu - moim favorytem zostaje Paweł Szaniawski z Newsweeka za artykuł pod krzyczącym tytułem

Molestowanie w ministerstwie Ziobry?

A co w artykule? Ano nic. Powszedni chleb urzędnika. Otóż po godzinach pracy, jeden z urzędników ministerstwa sprawiedliwości otrzymał od kolegi z pracy prezentację multimedialną z podtekstem erotycznym (jakby mało takich rzeczy razem z innym spamem i łańcuszkami krążyło po urzędniczych mailach). I poczuł się molestowany. Na tym sprawa mogłaby się zakończyć, ale nie ma tak dobrze. Po dłuższym czasie (artykuł nie podaje kiedy, ale dość bezpiecznie wygląda założenie, że całkiem niedawno) urzędnik został zwolniony, więc ujawnił całą sprawę i zażądał przywrócenia do pracy.Sprawa w toku.

A gdzie tu Ziobro? Ano w tytule. A po co on? Bo to działa na czytelnika. Wraz ze zdjęciem artykuł wisi w "wiadomościach dnia" na drugim miejscu. Oczywiście równie dumnie wygląda na wywodzącym się z GWna portalu gazeta.pl. Jest w tytule Ziobro, jest molestowanie. Większość ludzi, jak robot wyszukiwarki, zapamięta tytuł i uzna go za spójny z treścią artykułu nawet bez przeczytania. I na tym polega indoktrynacja. Jakkolwiek o zdrowiu psychicznym prezesa Kaczyńskiego wolałbym nie dyskutować, tak "układ" rysuje się coraz wyraźniej.

Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale