9 obserwujących
74 notki
56k odsłon
237 odsłon

Czy wirus jest inteligentny?

Wykop Skomentuj13

Post europejskiego lekarza z Cejlonu, którego czytam od wielu tygodni.

Obecnie wiadomo, że co najmniej 50% (Hiszpania 66%) zgonów spowodowanych przez covid-19 w większości krajów miało miejsce w domach opieki społecznej (DPS) i że główną przyczyną tych zgonów nie był sam wirus, ale skutki blokady.

Według brytyjskiego urzędu statystycznego w ciągu 11 tygodni do 22 maja w Anglii i Walii zarejestrowano prawie 50 000 zgonów w domach opieki - o 25 000 więcej, niż można by oczekiwać o tej porze roku.

W badaniu British Medical Journal zauważono, że w ciągu 2 miesięcy od blokady w Anglii i Walii w domach opieki miało miejsce 30 000 nadwyżkowych zgonów, z czego 20 000 nie było związanych z covid-19.

Włoski rządowy urząd statystyczny Istat zgłosił prawie 19 000 dodatkowych zgonów w marcu i kwietniu - osoby, które zmarły w domu lub w domach opieki, nie wsparte przez rodzinę, sąsiadów ani personel domu opieki.

Ostatnie badania w południowej części Paryża sugerują, że sama blokada miała katastrofalne konsekwencje. W placówkach opieki długoterminowej z nadmierną liczbą zgonów Covid-19 naukowcy odkryli, że ostre problemy z oddychaniem nie były głównym problemem - zgony wynikały głównie ze wstrząsu hipowolemicznego lub utraty płynów. Zamknięci w zamkniętych pokojach, z nieobecnością pracowników na poziomie 40 procent, a w konsekwencji zmniejszeniem zwykłego wsparcia, mieszkańcy umierali z pragnienia.

Fakty te pozwalają nam wyciągnąć dwa rozsądne wnioski:

1) nigdy nie było intencji „ochrony osób starszych”, wręcz przeciwnie.

2) osoby najbardziej zagrożone tym wirusem to wrażliwe osoby starsze prawie zawsze z przewlekłymi chorobami podstawowymi.

Pierwsza kwestia to tragiczne i masowe oskarżenie rządu i służby zdrowia, które ujawniają ich prawdziwe podejście do osób starszych.

Druga kwestia jest być może ważniejsza z perspektywy globalnej. Z chińskich doświadczeń związanych z tym wirusem było BARDZO WYRAŹNE na długo przed nałożeniem blokad na Zachodzie, że wirus ten był prawie wyłącznie zagrożeniem dla wrażliwych osób starszych. Powiązany artykuł z BBC pochodzi z 18 lutego, na pełen miesiąc przed nałożeniem większości blokad.

Pytanie, na które nie ma odpowiedzi, brzmi zatem: dlaczego nałożono blokady na całą populację, skoro wiadomo, że ogromna większość populacji nie jest zagrożona? Dlaczego nie wprowadzono zasad ochrony najbardziej zagrożonych, a zamiast tego wprowadzono zasady ZWIĘKSZAJĄCE ryzyko śmierci i liczbę ofiar wśród najbardziej zagrożonych, w tym podjęcie decyzji NIE podążania najskuteczniejszą ścieżką stadnej odporności?

Wykop Skomentuj13
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości