9 obserwujących
81 notek
59k odsłon
175 odsłon

Pandemia pojazdów uprzywilejowanych

Wykop Skomentuj2

Może to drobnostka, ale bardzo mnie irytuje ten ciągły hałas w mieście spowodowany pojazdami "uprzywilejowanymi" jeżdżącymi na sygnale. Ilość tych odgłosów znacznie wzrosła odkąd "wybuchła" pandemia. 

Pierwszy raz zwróciłem na to uwagę, gdy w marcu (lub kwietniu) stałem w kolejce do pewnego marketu i na parking sklepowy przyjechała na sygnale karetka pogotowia z której wysiadł jeden osobnik (lekarz albo kierowca) i skierował się bez kolejki do sklepu, a po 15 minutach wyszedł z tego sklepu objuczony reklamówkami wypełnionymi artykułami. Zacząłem zwracać uwagę na to jakie to karetki tak nas męczą i okazało się, ze nie były to karetki związane z pandemią, bo załogi tych karetek nie były objuczone w kombinezony pandemiczne tylko "zwykłe" karetki, niekoniecznie "R"-ki. Później stwierdziłem, że w zasadzie każdy pojazd, który ma koguta na dachu jeździ na sygnale, często są to karetki prywatnych przychodni lub pojazdy pogotowia gazowego, MPK itp.. Ja nie wiem jakie są przepisy w zakresie wydawania zezwoleń na włączenie sygnału dźwiękowego, ale wydaje mi się, że te przepisy uległy złagodzeniu i ktokolwiek poprosi o włączenie sygnału, ten takie zezwolenie otrzymuje.

Domyślam się, że te procedury są niezbędne do podtrzymywaniu strachu i paniki związanego z "plandemią", ale ludzie mają swoje prawa(?), doszło do tego, ze karetki jeżdżą w nocy na sygnale przy całkowicie pustych ulicach.

Łubu dubu...

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości