13 obserwujących
146 notek
86k odsłon
  296   0

Jak stworzono koronapanikę w Niemczech.

Źródłowy tekst możecie przeczytać tutaj.

W wymianie mailowej sekretarz stanu w MSW Markus Kerber prosi naukowców, z którymi się skontaktowano, o opracowanie modelu, na podstawie którego można zaplanować „środki zapobiegawcze i represyjne”.

Według tej korespondencji naukowcy ściśle współpracowali z ministerstwem w ciągu zaledwie czterech dni, aby opracować treść artykułu, któremu nadano klauzulę tajności, a który mimo to był rozpowszechniany za pośrednictwem różnych mediów w ciągu następnych dni.

Modelowano „najgorszy scenariusz”, zgodnie z którym ponad milion ludzi w Niemczech mogłoby umrzeć z powodu koronawirusa, gdyby życie społeczne toczyło się tak, jak przed pandemią.

"Federalne Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zaangażowało naukowców z kilku instytutów badawczych i uniwersytetów do celów politycznych w pierwszej fali pandemii koronowej w marcu 2020 r. Zlecono badaczom z Instytutu Roberta Kocha i innych instytucji stworzenie modelu obliczeniowego, na podstawie którego Ministerstwo Spraw Wewnętrznych (Horst Seehofer CSU) chciało uzasadnić drastyczne środki antykoronawirusowe."

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale