18 obserwujących
239 notek
121k odsłon
  169   1

Brazylia odrzuca rosyjską szczepionkę Sputnik V

...twierdzi, że jest skażona replikującym się wirusem przeziębienia

Szczepionki z wektorami adenowirusowymi mają być zaprojektowane tak, aby nie mogły się replikować.

Agencje regulujące zdrowie w Brazylii twierdzą, że dawki rosyjskiej szczepionki Sputnik V COVID-19 zawierają wirusa wywołującego przeziębienie, zdolnego do replikacji w ludzkich komórkach.

Niezamierzona obecność wirusa w szczepionce może „prowadzić do zakażeń u ludzi i może spowodować uszkodzenie i śmierć, zwłaszcza u osób z niską odpornością oraz problemy z oddychaniem, wśród innych problemów zdrowotnych,” Agencja Regulacyjna Zdrowia Brazylii, ANVISA, wyemitowała w środę oświadczenie .

Rosja jednoznacznie zaprzeczyła tym roszczeniom, wysunęła prawne groźby pod adresem Anvisa i oskarżyła szanowany regulator o motywację polityczną do odrzucenia szczepionki.

Jednak odkrycia Brazylii rodzą poważne pytania dotyczące jakości i bezpieczeństwa szczepionki, która jest obecnie stosowana w wielu krajach. Odkrycia potwierdzają również obawy słowackich organów regulacyjnych, którzy powiedzieli na początku tego miesiąca, że ​​partie Sputnika V, które otrzymali, nie „mają tych samych cech i właściwości ”, jak szczepionka Sputnik V, która została opisana w recenzowanej publikacji i uznana za 91,6 procent skuteczności.

Więcej tutaj.

Oni przynajmniej mają kilku nieprzekupnych ludzi. My musimy chyba potrząsnąć tym naszym drzewkiem, aby szpaki odleciały. Ja domyślam się, ze nikt nie badał tych "naszych" "szczepionek" sprowadzanych za grube pieniądze od Pfizera, Moderny i Astra Zeneci. Pewnie nie badano, bo przyszły w metalowych skrzyniach i były zalutowane i nie wolno ich otwierać. Dodam jeszcze co Pfizer podrzucił:

image

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale