18 obserwujących
242 notki
123k odsłony
  1695   2

Dr Robert Malone; Skandal z pośpiesznym wdrożeniem

Dr Robert Malone - wynalazca technologii mRNA (gdy był doktorantem w Instytucie Salka w 1988 r ), którego nazwisko "zniknięto" z wikipedii po tym jak wyraził wątpliwości co do celowości stosowania terapii genowej opartej na mRNA udzielił wywiadu Soni Elijah w którym podtrzymuje i rozwija swoje wątpliwości:

 •  "W dokumentach Komisji Bezpieczeństwa i Wymiany dotyczących zarówno Pfizera, jak i Moderny, znajdują się wyraźne oświadczenia, które potwierdzają, że są to oparte na terapii genowej (szczepionki) i FDA (Agencja ds. Żywności i Leków) tak je postrzega".
 • "W konwencjonalnej szczepionce można dokładnie obliczyć, ile białka trafia do ramienia, ponieważ jest to stałe i przewidywalne, ale w przypadku szczepionek genetycznych nie można"
 • 'Nie możesz obliczyć, jak długo produkuje to białko i ile białka wytwarza, a także dokładnie, do jakich komórek w twoim ciele trafia to białko. Konwencjonalne szczepionki krążą wokół twojej komórki, ale w przypadku tych szczepionek opartych na terapii genowej celem jest twoja komórka.' 
 • Na pytanie czy UK mogła się pośpieszyć z dopuszczeniem "szczepionek"- „Nie powiedziałbym, że być może, chciałbym powiedzieć, że tak. Nie można skrócić procesu, który normalnie trwa dziesięć lat, do dziewięciu miesięcy i nie iść na skróty
 • Dr Malone potwierdził, że dzieci są obarczone bardzo niskim ryzykiem hospitalizacji i śmierci z powodu Covid-19. W ich grupie wiekowej zagrożenia przeważają nad korzyściami ze szczepionki.
 • Biorąc pod uwagę, że MHRA i FDA zatwierdziły szczepionkę firmy Pfizer dla osób w wieku od 12 do 15 lat i aktywnie zachęcały do stosowania jej w wielu grupach wiekowych, dr Malone porównał ten wniosek do sytuacji, w której "jeśli dasz trzylatkowi (politykom - dopisek autora notki) młotek, wszystko stanie się gwoździem". 
 • W danych z badań jest błąd, który mówi, że szczepionka nie ma wpływu na kobiety w ciąży, powodując spontaniczną aborcję. W rzeczywistości wiele kobiet biorących udział w badaniach (nad szczepionką) było w trzecim trymestrze, gdzie ryzyko poronienia jest znacznie mniejsze.
 • Dr Malone powiedział, że jeśli wyjmie się dane z trzeciego trymestru i ponownie je przeanalizuje, patrząc tylko na te kobiety w pierwszym i drugim trymestrze, to ryzyko spontanicznej aborcji skacze do ponad 50 procent.  
 • Jeśli chodzi o cenzurę. Jednym z powodów, dla których LinkedIn go usunął z bazy, było to, że wspomniał, że prezes zarządu Reutersa miał powiązania z firmą Pfizer
 • Dr Malone podkreślił, że Reuters jest członkiem Trusted News Initiative , kierowanej przez BBC, która po raz pierwszy została utworzona w celu zwalczania dezinformacji podczas wyborów prezydenckich w USA, ale teraz jej uwaga skupia się na zwalczaniu dezinformacji o szczepionkach.
 • Dr Malone zauważył, że "jedyną wersją prawdy naukowej, która może być dyskutowana, są prawdy zatwierdzone przez duże biurokratyczne agencje zdrowia publicznego". Był bardzo zaniepokojony „taką integracją między Big Tech, rządem i biopharmą”

Pełen wywiad można znaleźć tutaj.


Pochodzący z USA dr Malone nie jest zwolennikiem teorii spiskowych ani antyszczepionkowcem. Ostatnie trzy dekady spędził na tworzeniu szczepionek i technologii szczepionek.

Ma ponad 20 lat doświadczenia w zarządzaniu i przywództwie w środowisku akademickim, przemyśle farmaceutycznym i biotechnologicznym, a także w organizacjach rządowych i pozarządowych. 

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale