20 obserwujących
249 notek
127k odsłon
  374   0

MZ Japonii wycofało 1.6 mln. szczepionek Moderna - reagują na magnesy

Tu możesz przeczytać w oryginale.

Ach ci foliarze i płaskoziemcy z drugiej strony płaskiej półkuli - Japonii. Ministerstwo Zdrowia Japonii wycofało 1.6 mln. dawek szczepionki przeciw Covid-19 bo okazały się one "zanieczyszczone". 


Kilka ośrodków szczepień poinformowało, że fiolki ze szczepionkami zawierają ciała obce, zgodnie z komunikatem ministerstwa, które dodało, że będzie dążyć do zminimalizowania wpływu wycofania szczepionki na program szczepień w kraju.
Ministerstwo powiedziało później tego dnia, że ​​substancja, która została zmieszana, mogła być metalem. „To substancja, która reaguje na magnesy” – powiedział urzędnik ministerstwa. – To może być metal.


Wpisana na listę Nasdaq firma Moderna potwierdziła, że ​​otrzymała „kilka skarg dotyczących cząstek stałych” w fiolkach ze szczepionkami rozprowadzanymi w Japonii, ale stwierdziła, że ​​„nie ma problemów z bezpieczeństwem lub skutecznością” związanych z tymi doniesieniami.


„Firma bada raporty i pozostaje zaangażowana w przejrzystą i szybką współpracę ze swoim partnerem, Takedą i organami regulacyjnymi w celu rozwiązania wszelkich potencjalnych problemów”, powiedział rzecznik Moderna Nikkei, mówiąc, że producent leków uważa że „problem produkcyjny” w zakładzie w Hiszpanii był przyczyną.

Japońskie ministerstwo nie wstrzymało stosowania szczepionek Moderna w innych partiach, uznając je za bezpieczne.

Lubię to! Skomentuj27 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale