8 obserwujących
64 notki
50k odsłon
309 odsłon

Dlaczego tyle kolęd napisali Żydzi?

Jam samżem zrobił ów obraz. Lekko Zdziwiony.
Jam samżem zrobił ów obraz. Lekko Zdziwiony.
Wykop Skomentuj

Fajnie , że Żydzi od stuleci włączają się w naszą kulturę, piszą kolędy śpiewają je, oglądają pasterki z Watykanu (za Forum Żydów Polskich) http://fzp.salon24.pl/687802,wiekszosc-zydow-zyczy-wesolych-swiat-bozego-narodzenia.

Jednak mój zachwyt ostudził bloger DIM, na ogół piszący o Grecji. Skonstatował, że większość stacji radiowych, dziwnym trafem, nadaje kolędy napisane przez Żydów. Dodał zabawny komentarz. Do głowy by mi nie przyszło, żeby kolędę napisać w celach merkantylnych, tak piszę bożem muzykalny jest i jakieś tam zapiski muzyczne porobiłem, póki co, do szuflady. No cóż, kościół katolicki ma krótszą historię, to co mam się czepiać szczegółów, które mi do głowy nie przychodzą. Głupi ja. Zresztą moja katolickość kończy się na chrzcie i komunii, dalej to już "katolicyzm niepraktykujący". Mimo wszystko mój etos wywodzi się z kościoła katolickiego.

Co z tym wszystkim wspólnego ma ten wielbłąd ze zdjęcia? No cóż, zdjęcie zrobione około 15:00 w centrum Wrocławia, na kilka chwil przed pełnią, w upale 16 stopniowym, 23 grudnia. Ani chybi znak jakiś. 

 

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale