8 obserwujących
64 notki
50k odsłon
66 odsłon

Znalazłem 1 pożytek z ustawy antyterrorystycznej.

Wykop Skomentuj

Zbliża się koniec stycznia, a wraz z tą datą również konieczność zarejestrowania swojego numeru na kartę. Jest mi to nie na rękę, bo jestem fanem anonimowości i staram się nie rzucać w oczy, no cóż... prawo twarde, ale prawo. Skoro już jestem zmuszony do rejestracji swoich kilku numerów telefonicznych (wszystkie na kartę), to postanowiłem wykorzystać tę sytuację i przenieść te numery do operatora, który mi najbardziej odpowiada.

Dotychczas miałem numery telefonów komórkowych w T-Mobile, firmie niemieckiej, traktującej swoich polskich klientów z typowo niemiecką życzliwością. Przed laty wprowadzono tam usługę Rok Ważności Konta, usługa niezwykle przypadła mi do gustu, bowiem chciałem mieć kilka numerów telefonu i nie musiałem płacić horrendalnych abonamentów, gdyż wystarczyło wpłacić 50 zł, aby mieć spokój z płaceniem przez cały rok. Dodam, że moje "gadanie" przez telefon ogranicza się jedynie do przekazania zdawkowych słów "tak" lub "nie", co całkowicie wystarcza do przekazywania wszelkich informacji w jak najkrótszym czasie.

Jednak po roku (lub 2 latach, niezbyt pamiętam) zorientowano się w zarządzie firmy, że większość emerytów zrezygnowała z abonamentów i przeszła na tę usługę, co znacznie obniżyło wskaźniki rentowności w T-Mobile ;). Wprowadzono więc takie "udogodnienia", że przedłużanie ważności tej usługi kosztowało użytkownika 3 zł + VAT miesięcznie bez żadnych profitów z tytułu tej opłaty, bo nie wiązało się to z żadnymi dodatkowymi minutami rozmów, była to czysta opłata za możliwość korzystania z usługi Rok Ważności Konta. Oczywiście można było taniej to zrobić, ale i tak minimum to 10 zł i należało poświęcić ok 60 minut na wykonanie dość skomplikowanej procedury aby tego dokonać.

Miesiąc temu wpadłem na pomysł, że mogę się odgryźć tym miłym i uśmiechniętym Niemcom z T-Mobile i zmienić operatora wraz z numerem. Do przeniesienia numeru warunkiem jest, aby karta była zarejestrowana, więc teraz, kiedy zarejestrowałem karty w T-Mobile, na drugi dzień popędziłem do innego operatora (Play), który ma podobną usługę (Rok Ważności Konta Po Każdym Doładowaniu) i nie pobiera za to żadnych opłat. Wpłacam 5 zł i mam możliwość wykonywania połączeń przez rok od daty doładowania.

Ja nie znam struktury właścicielskiej firmy Play, być może to też niemiecka firma? Ale jeśli tak, to są to ci dobrzy Niemcy. Powiecie oksymoron? Macie rację.

Notka jest również na moim blogu, gdzie można ją komentować: https://facet2017.wordpress.com/2017/01/13/znalazlem-1-pozytek-z-ustawy-antyterrorystycznej-2/
Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale