6 obserwujących
33 notki
25k odsłon
1219 odsłon

Pompeo naciska na Polskę w sprawie mienia utraconego podczas Holocaustu.

Wykop Skomentuj22

Mamy sojusznika, sojusznikiem jest USA. Jak sojusznik został naszym sojusznikiem? Wystarczyło odwiedzić Sowę i tam coś elektronicznie poczarować i oto jest! Nowa Władza i Sojusznik, nówka nie śmigana, mało bita (w ciemię). Czy ktoś pytał, czy potrzebny jest Tobie nowy sojusznik? A skąd? Przecież sam sobie go wybrałeś wraz z nową władzą. Transakcja wiązana.

W zasadzie nie mam nic do sojuszy, im więcej tym więcej korzyści. Tylko jakoś tak się dziwnie składa, od kilku stuleci, że wszelkie sojusze mają na celu oskubanie obywateli naszego obolałego kraju z zasobów nie dając nic w zamian.

Wracając do meritum notki. Sekretarz stanu USA Mike Pompeo podczas spotkania z ministrem spraw zagranicznych Jackiem Czaputowiczem oświadczył ni mniej ni więcej, że:

1. "... nasze stosunki gospodarcze również nabierają tempa. Firmy amerykańskie pozostają bardzo zainteresowane Polską, a my mamy niestrudzonego adwokata amerykańskich inwestycji w postaci naszej ambasador Georgette Mosbacher.".

2. "...z niecierpliwością czekamy na dzień, miejmy nadzieję, wkrótce, kiedy Polska będzie mogła dołączyć do amerykańskiego programu wizowego. Obie strony starannie pracują nad tym celem." .

3. "Doceniamy również wagę rozwiązywania nierozstrzygniętych kwestii z przeszłości i wzywam moich polskich kolegów, aby poczynili postępy w zakresie kompleksowego ustawodawstwa dotyczącego restytucji mienia prywatnego dla osób, które utraciły nieruchomości w erze Holocaustu."

4. "Ameryka nigdy nie zapomni niezłomnego polskiego ducha. Niedawno zmarł w wieku 96 lat Amerykanin, Amerykanin o nazwisku Frank Blaichman. Bardziej znany jest tu z nazwiska Franka Blajchmana. Frank był jednym z dzielnych żydowskich partyzantów w Polsce, którzy ryzykowali swoje życie, aby stawić opór nazistowskiej machinie wojennej. Po wojnie został obywatelem amerykańskim, zbudował bardzo dobrze prosperujące życie jako deweloper w Nowym Jorku. Życie Franka było świadectwem odporności Polaków i amerykańskiego ideału, że każdy, kto marzy o wielkości, może wznieść się na wyżyny materii - bez względu na to, od czego zaczynasz. Był ucieleśnieniem tego, co powiedział prezydent Trump podczas swojej wizyty w 2017 roku. Polska żyje, Polska się rozwija, i Polska zwycięża."

Dane do tej notki wziąłem z:

1. https://wpolityce.pl/polityka/433722-holokaust-i-restytucja-mienia-mowil-o-tym-pompeo

2. https://www.state.gov/secretary/remarks/2019/02/289396.htm

3. https://pl.wikipedia.org/wiki/Frank_Bleichman

Ręce opadają. Niezdarność dyplomacji amerykańskiej jest w świecie znana jak zabytki Gizy. Dzięki tej niezdarności ministra spraw zagranicznych USA możemy bez żadnych wątpliwości przyjąć jaka będzie zapłata za "sojusz" z USA. Ustawa JUST nie była pisana dla Łotwy, Czech, Prus, Rusi czy innych państw. Była pisana dla Polski i oto przyjeżdża urzędnik administracji USA i "wzywa" jego polskich kolegów do "czynienia postępów w zakresie kompleksowego ustawodawstwa dotyczącego mienia prywatnego", jakbyśmy takiego ustawodawstwa nie mieli. Czy zająknął się w tym temacie jakikolwiek pismak z mainstreamu? Z rządowych mediów? Poza linkowanym artykułem w wPolityce.pl nie ma o tej wypowiedzi żadnego komentarza.

Pani Mosbacher ma tylu zwolenników w Polsce, co papież we Wiośnie. Jej bezkompromisowe wtykanie nocha w polskie sprawy, jej bezrefleksyjna obrona TVN należącej do amerykańskiej firmy, bez oglądania się na polityczny wpływ na scenę polityczną Polski będący skutkiem działania tej telewizji.

Osobną sprawą jest zadziwiający wybór przykładowego bohatera-Polaka w postaci Franka Bleichmana oprawcy stalinowskiego i bandyty, który walczył z AK metodami partyzanckimi. Były pracownik Urzędu Bezpieczeństwa. IPN w 2010 wszczął śledztwo w sprawie podejrzenia Bleichmana o popełnienie przestępstw stalinowskich oraz mordowanie członków polskiego ruchu oporu.

Co do wiz i pobożnych życzeń względem tychże, które jak pamiętam narodziły się w chwilę po "upadku komuny", nie będę się wypowiadał, bo to serial never ending story.

Zastanówmy się czy rzeczywiście to my wybraliśmy sobie PiS, czy po prostu sojusznik nam go wcisnął wraz ze swoim dobrodziejstwem. Nie należy przy tym rozumieć, że jestem za kimś innym. Nie , nie jestem, po prostu nie ma na scenie politycznej Polski żadnej siły mogącej konkurować z mainstreamowymi partiami. Póki co, musimy się godzić na to co mamy, dopóki będziemy pozwalać na ignorowanie w mediach publicznych Braunów, Michalkiewiczów, Żebrowskich, Nowaków i innych publicystów i polityków piętnujących polityczny mainstream .

Wykop Skomentuj22
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka