9 obserwujących
74 notki
56k odsłon
176 odsłon

Seefeld: Znaki

Wykop Skomentuj1

To co się zdarzyło w piątek w Seefeld było według mnie czymś metafizycznym. Pierwszy marca to Dzień Żołnierzy Wyklętych.

Przebieg tych zawodów był jednym z najbardziej nieprawdopodobnych zdarzeń jakie widziałem w sporcie. Oglądam skoki narciarskie "od zawsze" i choć zdarzały się w skokach cuda, to jednak takie nagromadzenie cudów w jednym czasie i miejscu nie jest normalne i jak mi się wydaje, należy je uznać za ZNAK. Jeśli ktoś nie oglądał tych zawodów, to nie ma możliwości ocenić tej fabuły, która była nam sączona minuta po minucie z perfekcyjną precyzją jakiegoś scenariusza filmu Hitchcocka. Najpierw była pierwsza seria zawodów, podczas której skoczkowie o raczej marnych lub żadnych dokonaniach znaleźli się w czołówce klasyfikacji. Dość powiedzieć, że nasz zawodnik (Dawid Kubacki), który według fachowców dysponuje najmocniejszym wybiciem zajmował dopiero 27 miejsce. Na skoczni normalnej moc wybicia odgrywa równie dużą rolę co technika skoku. Kamil Stoch po pierwszej serii zajmował 18 miejsce, a Stefan Hula miejsce 29.

Druga seria, to już był festiwal cudów i napięcie rosło z każdą chwilą, aż do ostatniego skoku Ryoyu Kobayashego. Sumując  Stefan hula przesunął się o 17 miejsc, Kamil Stoch o 16 miejsc, a Dawid Kubacki o 26 (mam problem z liczeniem miejsc).

Dlaczego widzę w tym Znak dla nas?

To Polacy skorzystali na tej pogodowej anomalii.

To Polakom zaniżano w kilku ostatnich zawodach noty za styl, a nawet bezczelnie "skracano" im skoki (Innsbruck - Stoch), a wydłużano innym (Innsbruck - Kraft).

To był Dzień Żołnierzy Wyklętych.

To Polaków w ostatnich tygodniach szkalowano w różnych antypolskich wystąpieniach żydowskich i amerykańskich polityków.

Bo DOŚĆ już tego!

Ze Znaków płynie dobro dla tych, którzy potrafią je odczytać. Nie wolno ich w żadnym razie lekceważyć.

Można mi zarzucić jakieś zabobony, ale matematyka i probabilistyka stoi za mną.


Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Sport