49 obserwujących
224 notki
434k odsłony
970 odsłon

Piotrowi Zarembie do sztambucha

Wykop Skomentuj14

Panie Zaremba, pan musi być Wernyhorą, skoro Pan wie wszystko o moich zatargach, o których ja jako żywo nic nie wiem, a na Alzheimera póki co nie cierpię. Jeśli mam z kimś na pieńku, to przynajmniej ten ktoś powinien ów pieniek widzieć, gdy ja go nie widzę, musi Pan zatem tę osobę znaleźć i powiedzieć mi łaskawie o co chodzi.

Nigdy z nikim się nie kłóciłem, nie droczyłem, a polemizowałem jedynie z takimi dziennikarzami jak Pan.

Jedyne kary, jakie na mnie spadły, wynikły z poparcia, jakiego udzieliłem przed laty ks. Isakowiczowi-Zaleskiemu, za co on mi podziękował w swojej książce, ale za co prowincjał zakazał mi pisać i przeniósł do innego domu. To jednak dawne czasy. Generał Kolvenbach prowincjała nie poparł, więc prowincjał po roku wszystko odwołał. Niech Pan jednak szuka dalej. Może znajdzie Pan gdzieś jezuitę albo kogokolwiek innego, z kim jestem zwaśniony, albo przynajmniej kogoś, kto mnie serdecznie nie lubi, a jeśli już go pan znajdzie, proszę go zapytać o status w IPN, a jeśli jest duchownym, czy żyje ślubami, bo w kwestii lubienia i nielubienia bywa i tak, że powody prawdziwe są inne od deklarowanych.

A co do rozmowy z Olą Klich, to istotnie, miejscami jest chropawa, a to z tej prostej racji, że jako osoba „nielubiąca Kościóła”, jak Pan raczył to ująć, miałem bardzo dużo zajęć w kościele z racji pierwszego piątku, nadto pogrzeb matki księdza misjonarza, na który zjechało pół setki księży. Nie miałem już zdrowia żeby ślęczeć w nocy nad autoryzacją. Pan zapewne kocha Kościół bardziej niż ja, skoro Pan tak twierdzi, i ja tego nie wykluczam, ale dowodów nie mam.

No i ostatnia sprawa. Niech Pan przestanie rzucać epitetami bez pokrycia, a przysiądzie fałdów i coś sensownego o nowym papieżu napisze. Wtedy być może będzie o czym gadać. Musi Pan jednak zmienić metodę pracy. Żadnego wmawiania innym czegoś czego ten ktoś nie powiedział, nie napisał, ani nawet nie pomyślał.

Piotr Zaremba, Operacja „Franciszek” trwa. Czerska odbiera polskiemu Kościołowi nowego papieża. Co na to konserwatyści? wpolityce.pl (4 VIII 2013).

Wykop Skomentuj14
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo