0 obserwujących
15 notek
99k odsłon
853 odsłony

Kto stoi za Wiosną i kim jest Robert Biedroń?! ...w tle niemieckie służby specjalne?

Wykop Skomentuj12

...kto tak naprawde stoi za nową inicjatywą Roberta Bierdronia?! ...wg jednej z teorii spiskowych - niemieckie służby specjalne. ...brzmi jak z Archwium X? ...niekoniecznie! ...o nowej Wiośnie Roberta Biedronia można znaleść wiele napompowanych sztucznie - pozytywnych informacji w prasie niemieckiej. Nie jasne są przy tym jego źródła finansowania a niektóre tropy prowadzą właśnie do Berlina. 

Czemu postawiono na Biedronia? ...być może dlatego, iż obecna koncepcja Schetyny się nie sprawdza - tak jak nie specjalnie sprawdzają się wrzutki ze Srebną - za którymi również mogą kryć się niemieckie służby specjalne! Wiosna Biedronia odbiera ogromny kawałek tortu obecnej opozycji ale zabiera też nie wielki - socjalny kawałek tortu partii Jarosława Kaczyńskiego. We właściwym momencie zjednoczona opozycja w połączeniu z Biedroniem i być może przy wsparciu samego Tuska może doprowadzić do zachwiania dominującej pozycji Prawa i Sprawiedliwości na scenie politycznej. Choć sam Bierdroń na razie zaprzecza jakiejkolwiek koalicji z zjednoczną opozycją - to podczas wyborów kluczowe znaczenie bedzię miało przysłowiowe kilka punktów procentowych - a o to właśnie toczy sie gra - o dosłownie klika punktów procentowych - które mają nie dopuścić do samodziejnej władzy obecnego układu rządzącego. A narzędziem do osiągnięcia celu jest populistyczna satelita Biedronia. ...bo choć będą sondaże dające mu nawet po 22% (najpierw zacznie się od 8%, potem 16% a w szczycie 22% i więcej) to realnie dostanie ok 9-12% (przy sprzyjających wiatrach - maksymalnie 14%). Koalicja Obywatelska najpewniej dostanie ok 18% do 25% (maksymalnie 27%) a to może doprowadzić do utraty samodzielnej władzy przez PiS! Docelowo Wiosna będzie satelitą KO zarówno w wersji wygranej przez PiS jak i wersji w której władzę przejmuje zjednoczona opozycja. ...i w tym celu wykreowano sztucznie Wiosnę! ...do niczego innego!

A sam Robert Biedroń spragniony jest sławy i poklasku! ...jest jak gwiazda muzyki pop pozbawiona talentu ale mająca ogromne parcie na szkło. ...niczego nie robi sam - wręcz przeciwnie - a przy tym instrumentalnie wykorzystywany jest i będzie później przez sowich mocodawców jak i manipulatorów (chyba, że zerwie się ze smyczy - czasem to się udaje - ale tylko na chwilę). A może nawet sam sobie nie będzie zdawał z tego sprawy jak często będzie tylko narzędziem w innych rękach? 

PS ...dla niego najważniejszym celem jest wyleczenie się ze swoich kompleksów poprzez parcie na szkło. Wszystko inne - nie ma dla niego znaczenia. 

Wykop Skomentuj12
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale