Blog
MĄDRA POMOC
ks. Jacek WIOSNA Stryczek
ks. Jacek WIOSNA Stryczek Jacek Stryczek - ksiądz z okładki kalendarza i duszpasterz ludzi biznesu
0 obserwujących 8 notek 4011 odsłon
ks. Jacek WIOSNA Stryczek, 3 czerwca 2011 r.

Fotel Prezesa

 

Dlaczego dzieci Akademii Przyszłości co roku w Dniu Dziecka siadają w fotelach prezesów wielkich korporacji, takich jak TVN czy BP? To nie przypadek , ale przemyślany sposób na to, aby osoby, które dzisiaj skazane są na porażkę, jutro odniosły sukces i poradziły sobie w życiu.

 

Mówią, że należy dawać nie rybę, ale wędkę. Choć brzmi to mądrze, działa rzadko. Jeśli na przykład damy komuś świetne narzędzia i zafundujemy kurs ich obsługi, to i tak nie mamy pewności, czy zrobi z nimi coś pożytecznego. Przecież musi mu się jeszcze chcieć pracować. Powinien też działać z głową i nie zniechęcać się porażkami. Potrzebna jest mentalność wędkarza.

 

Taki cel stawiamy sobie w Akademii Przyszłości: zaszczepić dzieciom mentalność wędkarza. Dzieci, które trafią do projektu, są zwykle najgorszymi uczniami w szkole. Nikt nie ma do nich cierpliwości, a one same, zrażone niepowodzeniami, przestały wierzyć  w swoje siły.

 

Dzień Dziecka w fotelu prezesa to jeden z unikatowych pomysłów w ramach projektu. Dziecko, które usiądzie w takim fotelu, może zacząć myśleć, że to miejsce też dla niego. Że, mimo porażek, jednak warto się starać. Ich rówieśnicy nawet nie bardzo wiedzą, co znaczą słowa firma i prezes, podczas gdy oni już tam byli. Ich rodzice pewnie nigdy nie byli w taki miejscu. Przypuszczam, że nauczyciele również. A dziecko już było. Zmieniamy mentalność przez proste wydarzenie. Zgodnie ze stwierdzeniem, że podążamy za tym, co już poznaliśmy.

 

Istnieje prawdopodobieństwo, że z tego wydarzenia zrodzi się w dziecku życiowy cel: chcę być takim człowiekiem, chcę być w takim miejscu. Samo zdefiniowanie celu i rozbudzenie marzeń może stać się przyczynkiem do zmian. A człowiek, który tak myśli, zawsze sobie poradzi. Nie będzie miał ryby ani wędki, więc wykorzysta patyk i sznurek. Mentalność wędkarza czyni cuda.

 

Więcej przeczytacie na www.kupindeks.pl i www.akademiaprzyszlosci.org.pl. Serdecznie polecam.

 

ks. Jacek WIOSNA Stryczek

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Performer, prezes Stowarzyszenia WIOSNA, twórca nowatorskich programów pomocowych - SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI

Ostatnie notki

Tematy w dziale