Blog
MĄDRA POMOC
ks. Jacek WIOSNA Stryczek
ks. Jacek WIOSNA Stryczek Jacek Stryczek - ksiądz z okładki kalendarza i duszpasterz ludzi biznesu
0 obserwujących 8 notek 4011 odsłon
ks. Jacek WIOSNA Stryczek, 12 lipca 2012 r.

Wiedzieć więcej…

 

Każdy z nas codziennie się czegoś uczy, z każdym krokiem zdobywa nowe doświadczenia. Organizacja również się uczy wraz ze swoimi współpracownikami. Ta wiedza nie przychodzi łatwo, ale może sprawić, że będziemy czuć się pewniej. To przepustka do lepszego postrzegania siebie i innych wokoło. Ale też jest wyzwanie. Bo z tej wiedzy możemy kiedyś być właśnie przez to życie rozliczeni.

Zdobycie wiedzy staje się prawdziwym sukcesem wtedy, gdy wiedzę tę zrozumiemy i wdrożymy ją w życie. A przecież ono zmienia się ustawicznie… Trzeba więc uczyć się ciągle. Akademia Przyszłości musi uczyć się nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla swoich podopiecznych. Tutorzy powinni być otwarci na nowe wyzwania, które stawiają przed nimi nasi uczniowie.

Wolontariusz Akademii Przyszłości ma swój Elementarz, i to przez duże „E”. Wielu z nas miało nawet ostatnio okazję przekonać się jak ten niewielki podręcznik może wyglądać e-learningowo. Współpraca z jednym z liderów polskiego rynku e-learningu pozwoliła na stworzenie w ramach „Akademii Edukacji Obywatelskiej” kursu dla tutorów. Szkolenie, które zawiera sześć lekcji, dotyczyło kluczowych zasad działania i najważniejszych problemów z jakimi styka się wolontariusz Akademii Przyszłości. Kurs e-learningowy przygotowany przez MyNetwork Polska rozwijał zagadnienia poczucia bezpieczeństwa i umacniania sukcesów podopiecznego, współdziałania, pozytywnej komunikacji czy też zwiększania samodzielności. To szkolenie stworzone na potrzeby Akademii Przyszłości i jej tutorów, by lepiej zrozumieli swoje zadanie i rolę jaką odgrywają w uczeniu i wychowywaniu dzieci.

Więcej na temat szkolenia i naszych działań przeczytacie na stronie www.akademiaprzyszlosci.org.pl.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Performer, prezes Stowarzyszenia WIOSNA, twórca nowatorskich programów pomocowych - SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI

Ostatnie notki

Tematy w dziale