11 obserwujących
408 notek
1724k odsłony
453 odsłony

Białe psy - przegląd ras

Wiele osób uważa, że psy o białym umaszczeniu są najpiękniejsze.
Wiele osób uważa, że psy o białym umaszczeniu są najpiękniejsze.
Wykop Skomentuj1

Ich futro wymaga pielęgnacji, ale wiele osób uważa, że psy o białym umaszczeniu są najpiękniejsze, zwłaszcza te małe. Oto zestawienie 8 ras.

Na pewno białe psy wyróżniają się na tle innych ras i odróżniają od otoczenia, chyba że spadnie śnieg. Najczęściej są ładne, mają śliczne pyszczki, natomiast z charakterami bywa już różnie. Aby mieć psa o nieskazitelnie białym futerku, trzeba mu poświęcić dużo czasu i uwagi. Bywa że konieczna jest codzienna kąpiel, suszenie i wyczesywanie. Zatem nie są to psy dla zapracowanych. Poznaj wybrane rasy białych psów.

Maltańczyk

Maltańczyk bardzo przywiązują się do swoich właścicieli, śpią z nimi w łóżku, wskakują na kolana, lubią być noszone na rękach.  Nie są jednak typowymi kanapowcami, uwielbiają ruch i zabawę na powietrzu. Potrafią też sprytnie manipulować ludźmi. Są bardzo popularne, ponieważ są maleńkie, urocze i nie linieją.


maltańczyk
Maltańczyk

Coton de Tulear

Coton de Tulear to idealny pies do małych mieszkań. Kocha wszystkich domowników, nie wybiera sobie jednego pana. Akceptuje wszystkie zwierzęta w domu. Nadaje się dla alergików - jego sierść nie uczula. Nie linieje, ale jego sierść ma tendencję do filcowania, dlatego wymaga regularnej pielęgnacji.


coton de tulear
Coton de Tulear

Bichon frise

Bichon frise to pies z natury pogodny, uwielbiający swojego właściciela. Przez lata był psem do towarzystwa, toteż dostosuje się do trybu życia, jaki prowadzi jego pan. Tylko bichon frise ma włos fryzowany. Jego sierść układa się w luźne, nieduże loczki, jest niezwykle przyjemna i miękka w dotyku.


bichon frise
Bichon frise

Pudel

Potocznie mówi się, że pudle to "francuskie pieski", jako odpowiednik mało inteligentnych zwierząt, które ciężko się pielęgnuje, a w dodatku nie grzeszą inteligencją. Tymczasem, według specjalistycznych testów, pudel zajmuje drugie miejsce w testach na inteligencję psów. Poza tym pudle nie zrzucają sierści.


biały pudel
Pudel

West Highland white terrier

West Highland white terrier to pies rodzinny, towarzyski, oddany właścicielowi. Cechuje go też odwaga oraz pewność siebie i duża doza miłości własnej. Długie spacery, zapasy, aportowanie, nauka sztuczek – to jego ulubione zajęcia. Często się brudzi, wymaga nieustannych kąpieli i czesania. Poza tym sierść powinna być trymowana, najlepiej co 3 miesiące.


West Highland white terrier
West Highland white terrier

Owczarek szwajcarski

Owczarek szwajcarski to pies o przyjaznym usposobieniu. Lubi dzieci i zabawę. Przywiązuje się do rodziny, a wobec obcych jest nieufny. Jest uważny i czujny - nadaje się do stróżowana i obrońców posesji. Jest posłuszny i szybko się uczy nawet trudnych sztuczek. Pies tej rasy jest wykorzystywany w wojsku, jako psi przewodnik, pies lawinowy, czy pies pasterski. Największe wady owczarków szwajcarskich długowłosych to intensywne linienie dwa razy do roku.


Owczarek szwajcarski
Owczarek szwajcarski

Owczarek podhalański

Owczarek podhalański znakomicie przystosowuje się do każdych warunków. Psy tej rasy są duże, piękne, zwracają na siebie uwagę. Wierne i oddane rodzinie - oddałyby życie za dom rodzinny, w którym czują ciepło bliskich. Nie lubią bezczynności. Musza mieć czego strzec, mieć przestrzeń do długich spacerów, biegów i zabaw. Sierść  owczarków zawiera lanolinę, dzięki której szybko usuwa nawet większe zabrudzenia.


owczarek podhalański
Owczarek podhalański

Szpic miniaturowy

Szpice nie występują wyłącznie w białej wersji. Szpic miniaturowy (inaczej też: pomeranian) to pies pełen energii, bardzo ruchliwy, wszędzie go pełno, dlatego trzeba mieć oczy dookoła głowy. Bywa też zadziorny, Szpice sprawdzają się jako psy stróżujące. Są psami pełnymi energii i bardzo lojalnymi wobec domowników.


Szpic miniaturowy, pomeranian
Szpic miniaturowy (pomeranian)


jaWykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości