11 obserwujących
542 notki
2115k odsłon
  733   0

Pospolite ruszenie z pomocą dla drobnego biznesu

"Rurki z bitą śmietaną Rondo Wiatraczna" - przykład udanej kampanii, ratującej biznes. Fot. Facebook/Rurki z Bitą Śmietaną Rondo Wiatraczna
"Rurki z bitą śmietaną Rondo Wiatraczna" - przykład udanej kampanii, ratującej biznes. Fot. Facebook/Rurki z Bitą Śmietaną Rondo Wiatraczna

Zakład przy Poznańskiej istnieje w tym samym miejscu od 1952 roku. Jest bez wątpienia jednym z charakterystycznych miejsc Śródmieścia Warszawy. Odwiedzają go klienci nie tylko ze stolicy. Pamiętają o niej warszawiacy, których los rzucił w inne strony świata. Zwabieni perspektywą zobaczenia czegoś oryginalnego chętnie wstępują tu zagraniczni turyści. Jeszcze bardziej niż rodacy cenią sobie walory solidnego rzemiosła - czytamy na stronie "Pracowni Szczotek i Pędzli" należącej do rodziny Barylińskich.


Krawiec, księgarnia, lokalna knajpka

Czasami apele o pomoc są naprawdę dramatyczne. - Mój tata prowadzi poprawki krawieckie, niestety z powodu pandemii klientów jest coraz mniej, a każdemu pracownikowi trzeba wypłacić pensję. W jednym zakładzie przez ostatnie 2 dni nie było nikogo. Z tego powodu kieruję do was ogromną prośbę: jeśli macie jakąkolwiek rzecz do poprawy (może to być skrócenie spodni, zwężenie sukienki itd.) i jesteście z warszawy, to proszę zajrzyjcie do jakiegoś z punktów wymienionych poniżej, bo nawet jednorazowa usługa robi różnicę - czytamy na Twitterze. 

Pracownia krawiecka ma trzy filie: przy ul. Mazowieckiej 3/5, Widok 22 i Wspólnej 54 A. 

- "Fanaberia" przy Gdańskiej w Bydgoszczy, rewelacyjny sernik śmietankowy na słonym spodzie, gorąca czekolada...Zachęcam Was, nie pozwólmy zginąć temu zakątkowi a bez nas nie przetrwa kolejnego zamknięcia - kieruje prośbę internautka "Mell". 

Z ogromnymi kłopotami muszą mierzyć się również małe księgarnie. Do coraz bardziej pogłębiającego się kryzysu czytelnictwa, doszła jeszcze pandemia koronawirusa: - O nie, lubelskie księgarnie są na skraju bankructwa, w tym jedna z moich ulubionych i najbardziej klimatycznych ,,Między słowami”. Jeśli ktoś ma ochotę, to może wesprzeć księgarnie poprzez zakup internetowy - zwraca się klientka. 

W Krakowie lokalne puby oferują piwo i przekąski na dowóz. - Jak pewnie wiecie, prowizje, jakie nakładają na nas portale są ogromne, praktycznie nie pozwalają nam zarabiać. Jeżeli chcecie nas wesprzeć i pomóc nam przetrwać lockdown - tak żebyśmy mogli się jeszcze spotkać w normalnych czasach - gorąco zachęcamy do zamawiania bezpośrednio u nas. Jesteśmy bardzo wdzięczni za każde pojedyncze zamówienie! - ogłosili właściciele "House of Beer" przy ul. św. Tomasza. Piwo butelkowe na wynos można odebrać z rabatem 25 proc.

Warzone piwo na miejscu oferuje TEA Time Brewpub przy ul. Dietla. Piwowarzy w ofercie mają również kawę i herbatę w dostawie. W lokalu dostępny jest sklep ze złocistym napojem do odebrania na wynos.  

Pomysłowością wykazał się Marek Tomczyk, który zatrudnia 33 pracowników w krakowskiej restauracji "Smakołyki". Utworzył zbiórkę pieniędzy nie tylko na przetrwanie punktu gastronomicznego, ale też na przygotowanie posiłków dla medyków z jednoimiennego Szpitala MSWiA w Krakowie

- Wspólnymi siłami udało nam się aż po dzisiaj ocalić każde stanowisko i każdą wypłatę, bo wiemy jak wiele rodzin polega na pensji ze "Smakołyków". Jako właścicielom bardzo nam zależy na tym, by nasza restauracja nie zniknęła z mapy Krakowa pomimo tragicznej dla gastronomii sytuacji w kraju, dlatego wystartowaliśmy ze zbiórką "Dwa grzyby w barszcz", gdzie zbieramy fundusze na posiłki dla pracowników jednoimiennego szpitala MSWiA w Krakowie. Każda wpłata pomoże nam nie tylko w zapewnieniu pracy dla naszej wspaniałej załogi ale też, mamy nadzieję, chociaż odrobinę pomoże w dniu codziennym bohaterom dzisiejszych czasów - powiedział przedsiębiorca w rozmowie z Salon24. 

GW 


Lubię to! Skomentuj16 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka