Wystąpienie Bożeny Dykiel w "Dzień Dobry TVN". Aktorka nie będzie już twarzą fundacji

Bożena Dykiel nie jest już ambasadorką fundacji "Twarzy depresji". Powodem jest wystąpienie w "Dzień Dobry TVN".

Bożena Dykiel nie będzie miło wspominać występu w "Dzień Dobry TVN". Aktorka znana z roli w "Na Wspólnej" miała opowiadać o depresji. Temat zszedł jednak na koronawirusa, a poglądy Dykiel nie przypadły do gustu prowadzącej Agnieszki Woźniak-Starak.

Bożena Dykiel nie jest już ambasadorką fundacji "Twarzy depresji"

W śniadaniowym programie TVN rozmawiano o kampanii „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”, która ma na celu uświadamiać społeczeństwo o skutkach i profilaktyce w zmaganiu się z poważną chorobą. Akcję promowała m.in. Bożena Dykiel. Aktorka wspominała o depresji w "Dzień Dobry TVN". Zaskoczyła zarówno gospodarzy programu, jak i widzów, diagnozując przyczyny schorzenia.

- Wojtek Młynarski też chorował na depresję! To jest brak pierwiastka litu. Nie to, że się go uzupełni... ten lit. Organizm to powinien sam wytworzyć, tylko musimy mu dać do tego materiał. Trzeba uważać na to, co się wpuszcza do pyska, nie jeść byle czego, zjadać dobre rzeczy. Poza tym ruszać się, czytać, nie tylko gapić się w telefon i telewizor - doradzała Dykiel. 

Potem aktorka podzieliła się refleksją na temat lockdownu w dobie koronawirusa, co spotkało się z krytyką.

Czytaj więcej: Scysja w "Dzień Dobry TVN". Gwiazda stacji opowiadała o spisku w pandemii koronawirusa

Na falę negatywnych komentarzy zareagowała Fundacja "Twarze depresji". Poinformowała, że w porozumieniu w Bożeną Dykiel zdecydowano zakończyć współpracę.

Fundacja "Twarze depresji" jako organizator kampanii społecznej "Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję." w porozumieniu z Panią Bożeną Dykiel podjęła decyzję o zakończeniu współpracy. Wybitna aktorka była naszą ambasadorką od sześciu edycji i bardzo dziękujemy Jej za udzielone wsparcie. Wypowiedź Pani Bożeny Dykiel w "Dzień dobry" TVN w dniu 23 października 2021 r. nie była z nami konsultowana i była osobistą opinią aktorki na temat leczenia depresji. W programie padły słowa, które są bardzo odległe od idei naszej kampanii.

- czytamy w oświadczeniu fundacji.

Bożena Dykiel nie skomentowała całego zajścia.

Czytaj też:

Lubię to! Skomentuj49 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura